Licensed to Williamson Co. ISC - Site License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/7/2010 07:51 AM
              2010 SE Stars & Stripes Open - 6/4/2010 to 6/6/2010              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12 & Under 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Been, Olivia L            12 MTSC-SE              6:14.07    5:58.31  
  2 Minatra, Katherine A      12 XCEL-SE                   NT    6:19.49  
 
Event 1  Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Page, Bailey M            14 XCEL-SE              5:51.92    5:28.94  
  2 Scheriger, Paige P        14 XCEL-SE                   NT    5:32.65  
  3 Klinsky, Logan M          14 XCEL-SE                   NT    5:36.59  
  4 Kolbe, Madison G          14 XCEL-SE                   NT    6:05.39  
 
Event 1  Women 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welsh, Alia J             17 XCEL-SE              5:12.93    5:16.53  
  2 Janowicz, Lissa D         17 XCEL-SE              5:11.88    5:29.53  
  3 Smith, Nancy Claire C     15 XCEL-SE              5:21.03    5:30.20  
  4 Sargent, Katherine A      17 XCEL-SE              5:29.57    5:35.62  
  5 Van Ryckeghem, Grace E    16 XCEL-SE              5:39.32    5:40.02  
  6 Morris, Emma E            16 XCEL-SE              5:34.64    5:47.12  
  7 Kaegi, Rachel E           16 XCEL-SE              5:41.72    5:50.13  
  8 Luetzow, Karla E          16 XCEL-SE              5:49.14    6:07.30  
 
Event 2  Men 12 & Under 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeFore, Jackson N         11 Nashville-SE              NT    5:31.97  
  2 McCall, Will W            12 Nashville-SE              NT    6:02.66  
 
Event 2  Men 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vidineyev, Arthur K       14 XCEL-SE              4:57.74    5:02.52  
  2 Hinson, Chandler S        14 XCEL-SE              5:11.69    5:16.02  
  3 Beach, Matthew G          13 XCEL-SE              5:23.55    5:16.70  
  4 Ng, Nicholas D            14 XCEL-SE              5:20.92    5:19.97  
  5 Shuler, Corbin M          14 XCEL-SE              5:54.39    5:22.57  
  6 Liang, Alan H             14 XCEL-SE              5:17.78    5:27.52  
 
Event 2  Men 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saunders, Ryker E         18 XCEL-SE              5:04.10    4:55.72  
  2 Moseley, James R          16 XCEL-SE              5:07.37    5:05.99  
  3 Lynch, Jack M             17 XCEL-SE              5:08.89    5:13.32  
  4 Ng, Michael A             17 XCEL-SE              5:13.01    5:13.55  
  5 Rowland, Paul A           16 XCEL-SE              5:37.87    5:26.12  
  6 Kent, Zach M              16 XCEL-SE              5:36.71    5:28.84  
  7 Norem, Erick F            16 COAS-LA              5:39.57    5:33.76  
  8 Houston, Jackson T        15 XCEL-SE              5:40.22    5:49.74  
 
Event 3  Women 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cole, Kathryn E           12 XCEL-SE              6:14.79    5:02.52  
  2 Swift, Lexi N             12 XCEL-SE              5:17.25    5:06.74  
  3 Riley, Allie L            12 XCEL-SE              5:43.97    5:15.77  
  4 Young, Lexi E             12 XCEL-SE              5:14.27    5:18.01  
  5 Case, LaraBeth E          11 Nashville-SE         5:34.02    5:22.27  
  6 Heintz, Anna K            11 ASC-SC               5:45.76    5:40.72  
  7 Gabel, Reilly C           11 Nashville-SE         5:53.33    5:49.77  
  8 Minatra, Mary Lane L      12 XCEL-SE              7:33.74    5:52.60  
  9 Bell, Maria K             11 Huntsville-SE        6:13.36    6:03.10  
 -- Patterson, Charlsi Jayne  11 UN-SE                5:51.91         DQ  
 
Event 4  Men 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Curtis M         12 XCEL-SE              5:18.55    5:01.76  
  2 Klinsky, Spencer A        11 XCEL-SE              5:34.89    5:27.57  
  3 Osteen, Nicholas R        12 XCEL-SE                   NT    5:27.96  
  4 Wallace, Connor P         12 XCEL-SE              5:42.84    5:41.77  
  5 Warner, Camren C          11 XCEL-SE              6:42.98    6:49.44  
 
Event 5  Girls 12 & Under 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Been, Olivia L            12 MTSC-SE             10:05.00   10:19.61  
  2 Friday, Rebekah F         12 XCEL-SE                   NT   10:20.30  
  3 Wade, Tatum C             12 Nashville-SE        11:00.00   10:39.89  
  4 Fraser, Kyra E            12 Summit-GA           10:55.74   10:53.92  
 
Event 5  Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope, Maggie T            14 XCEL-SE             10:18.29   10:07.60  
  2 Graumann, Logan D         13 Blast-SE            10:43.50   10:19.09  
  3 Kimmet, Danielle N        13 XCEL-SE             11:30.89   10:28.73  
 
Event 5  Women 15 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menke, Sara E             16 XCEL-SE              9:18.46    9:28.01  
  2 Bechtel, Caroline M       16 XCEL-SE                   NT    9:53.43  
  3 Van Ryckeghem, Grace E    16 XCEL-SE             10:08.41    9:54.79  
  4 Luetzow, Karla E          16 XCEL-SE             10:28.97   11:01.83  
  5 Thompson, Lexy C          15 Blast-SE            11:09.22   11:16.21  
  6 Kaegi, Rachel E           16 XCEL-SE             10:53.42   11:21.26  
 
Event 6  Men 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carbone, Joey J           13 XCEL-SE              9:38.82    9:17.12  
  2 Beach, Matthew G          13 XCEL-SE              9:55.89    9:22.00  
  3 Oatman, Logan E           14 PST-KY               9:57.12    9:37.24  
  4 Hinson, Chandler S        14 XCEL-SE              9:19.60    9:51.60  
  5 Rowland, Mark E           14 XCEL-SE                   NT   11:52.85  
 
Event 6  Men 15 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graves, Robbie O          15 XCEL-SE              9:21.89    8:37.42  
  2 Gillilan, Bradley J       17 XCEL-SE              9:21.89    9:04.12  
  3 Moseley, James R          16 XCEL-SE              9:23.66    9:22.60  
  4 Baxter, Bink R            17 XCEL-SE              9:46.48    9:32.62  
  5 Shuler, David J           16 XCEL-SE              9:46.47    9:35.68  
 
Event 7  Women 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            1:56.88    1:56.03  
     1) Klinsky, Logan M 14             2) Kolbe, Madison G 14            
     3) Page, Bailey M 14               4) Pope, Maggie T 14              
  2 Excel Aquatics-SE  'B'                            2:13.79    2:12.36  
     1) Kimmet, Danielle N 13           2) Scheriger, Paige P 14          
     3) Manning, Maggie E 13            4) Byrn, Emily A 14               
 
Event 8  Men 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            1:49.93    1:49.10  
     1) Beach, Matthew G 13             2) Vidineyev, Arthur K 14         
     3) Shuler, Corbin M 14             4) Carbone, Joey J 13             
  2 Excel Aquatics-SE  'B'                            1:59.07    1:55.35  
     1) Browne, Ethan M 13              2) Ng, Nicholas D 14              
     3) Rusznak, Mark 13                4) Hinson, Chandler S 14          
  3 Excel Aquatics-SE  'C'                            2:10.47    2:05.43  
     1) Rowland, Mark E 14              2) Jewell, Jordan K 13            
     3) Harry, Matthew S 14             4) Cantrell, Daulton D 14         
 
Event 9  Women 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            1:53.38    1:55.37  
     1) Bechtel, Christina G 16         2) Welsh, Alia J 17               
     3) Menke, Sara E 16                4) Bechtel, Caroline M 16         
  2 Excel Aquatics-SE  'B'                            1:58.92    2:00.34  
     1) Janowicz, Lissa D 17            2) Smith, Nancy Claire C 15       
     3) Sargent, Katherine A 17         4) Browne, Hailey A 15            
  3 Excel Aquatics-SE  'C'                            2:02.87    2:05.31  
     1) Morris, Emma E 16               2) Kaegi, Rachel E 16             
     3) Colombo, Diane M 16             4) Jackson, Kaitlynn E 16         
 
Event 10  Men 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            1:43.41    1:45.60  
     1) Clark, Carter M 17              2) Kent, Zach M 16                
     3) Graves, Robbie O 15             4) Saunders, Ryker E 18           
  2 Excel Aquatics-SE  'B'                            1:55.61    1:47.22  
     1) Shuler, David J 16              2) Lynch, Jack M 17               
     3) Rowland, Paul A 16              4) Watson, Tripp E 15             
  3 Excel Aquatics-SE  'C'                                 NT    1:57.51  
     1) Baxter, Bink R 17               2) Moseley, James R 16            
     3) Smith, Nicholas 16              4) Houston, Jackson T 15          
 
Event 11  Women 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pilkinton, Sophie A       13 Nashville-SE         2:31.91    2:35.27  
  2 Page, Bailey M            14 XCEL-SE              2:35.51    2:36.11  
  3 Scheriger, Paige P        14 XCEL-SE              2:41.43    2:38.56  
  4 Pope, Maggie T            14 XCEL-SE              2:39.75    2:39.80  
  5 Klinsky, Logan M          14 XCEL-SE              2:38.10    2:41.66  
  6 Guo, Melissa M            14 Nashville-SE         2:46.07    2:46.76  
  7 Smith, Theresa M          14 Nashville-SE         2:48.03    2:46.95  
  8 Escalas, Elena L          13 Nashville-SE              NT    2:47.47  
  9 Dedert, Becca C           13 Nashville-SE         2:50.95    2:47.80  
 10 Kolbe, Madison G          14 XCEL-SE              2:48.37    2:48.32  
 11 Stinson, Elizabeth E      13 Nashville-SE         2:53.78    2:49.36  
 12 Graumann, Logan D         13 Blast-SE             2:48.29    2:51.86  
 13 Waller, Carissa M         14 Nashville-SE         2:49.27    2:52.41  
 14 Kimmet, Danielle N        13 XCEL-SE              2:50.20    2:53.42  
 15 Bush, Sarah K             14 UN-SE                2:44.13    2:55.24  
 16 Frey, Sarah A             13 Summit-GA            2:58.22    2:56.44  
 17 Fell, Oliver O            13 PST-KY               2:51.27    3:00.07  
 18 Case, Alexis V            14 Nashville-SE         3:11.81    3:03.70  
 19 Schenck, Rebecca C        14 XCEL-SE              3:23.81    3:15.29  
 20 Lee, Rachel A             14 XCEL-SE              3:34.08    3:16.18  
 21 Burke, Madalyn L          14 Summit-GA            3:13.81    3:16.57  
 22 Davis, Abigail L          14 Summit-GA            3:18.27    3:18.99  
 23 Manning, Maggie E         13 XCEL-SE                   NT    3:22.42  
 24 Burkett, Elizabeth A      14 MTSC-SE                   NT    3:23.27  
 25 Babbs, Grace E            14 PST-KY               3:23.63    3:28.76  
 -- Hoff, Maddie C            13 Nashville-SE         2:33.34        DNF  
 
Event 12  Men 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carbone, Joey J           13 XCEL-SE              2:27.58    2:23.66  
  2 Goss, Alex A              14 Nashville-SE         2:27.39    2:25.24  
  3 McPherson, Matt F         14 Nashville-SE         2:29.82    2:25.90  
  4 Lundy, Rhett A            14 Nashville-SE         2:32.12    2:29.74  
  5 Linzie, Andrew R          14 Summit-GA            2:33.41    2:29.84  
  6 Hinson, Chandler S        14 XCEL-SE              2:28.84    2:29.95  
  7 McCrary, Ben T            14 RRST-SE              2:29.71    2:32.78  
  8 Ng, Nicholas D            14 XCEL-SE              2:36.61    2:33.01  
  9 Shuler, Corbin M          14 XCEL-SE              2:35.58    2:34.37  
 10 Browne, Ethan M           13 XCEL-SE              2:44.48    2:37.73  
 11 Gray, Alexander S         13 Nashville-SE         2:40.54    2:41.60  
 12 Cissell, Joseph H         14 Summit-GA            2:46.50    2:42.33  
 13 Prince, Jack I            14 Nashville-SE         2:52.84    2:45.32  
 14 Harry, Matthew S          14 XCEL-SE              3:05.49    2:47.26  
 15 Crenshaw, John Franklin   13 Nashville-SE         2:50.06    2:51.32  
 16 Cantrell, Daulton D       14 XCEL-SE              3:10.03    3:00.01  
 17 Rowland, Mark E           14 XCEL-SE                   NT    3:03.59  
 18 Weaver, Matthew S         14 RRST-SE              3:04.49    3:05.97  
 19 Frantzen, Gavin R         13 XCEL-SE                   NT    3:06.83  
 20 Farmer, Jonathan S        14 TSC-SE               3:02.66    3:09.77  
 21 Fischer, Cole H           13 XCEL-SE                   NT    3:10.75  
 22 Skoda, Clay D             13 Nashville-SE              NT    3:11.86  
 -- Schott, Cole W            14 Nashville-SE         2:35.60         DQ  
 
Event 13  Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melton, Taylor D          16 UN-SE                2:29.65    2:29.63  
  2 Runyon-Hass, Hannah R     17 Nashville-SE         2:24.42    2:30.13  
  3 Chintanaphol, Michele     15 Nashville-SE         2:32.37    2:31.02  
  4 Welsh, Alia J             17 XCEL-SE              2:28.49    2:32.09  
  5 Pierce, Alexandra R       19 Nashville-SE         2:24.84    2:34.18  
  6 Phillips, Eleanor F       17 Nashville-SE         2:28.58    2:35.37  
  7 Smith, Nancy Claire C     15 XCEL-SE              2:32.46    2:35.89  
  8 Goss, Megan M             18 Nashville-SE         2:25.27    2:36.10  
  9 Keirns, Katrina M         16 Nashville-SE         2:27.37    2:37.31  
 10 Janowicz, Lissa D         17 XCEL-SE              2:32.06    2:37.99  
 11 Molchan, Jennifer M       21 Nashville-SE         2:39.21    2:38.55  
 12 Flynn, Morgan E           15 Nashville-SE         2:46.81    2:38.57  
 13 Maher, Allison K          16 Nashville-SE         2:30.28    2:39.78  
 14 Sargent, Katherine A      17 XCEL-SE              2:37.51    2:40.31  
 15 Van Ryckeghem, Grace E    16 XCEL-SE              2:48.21    2:41.12  
 16 Menke, Sara E             16 XCEL-SE              2:38.69    2:41.14  
 17 McCulla, Keely M          15 Nashville-SE         2:42.17    2:42.14  
 18 Mattix, Alaina M          15 Summit-GA            2:48.68    2:42.79  
 19 Browne, Hailey A          15 XCEL-SE                   NT    2:43.18  
 20 Erickson, Lauren M        15 PST-KY               2:42.11    2:44.63  
 21 Morris, Emma E            16 XCEL-SE              2:35.14    2:46.77  
 22 Piranian, Taylor F        16 Nashville-SE         2:46.58    2:47.84  
 23 Molchan, Stephanie M      19 Nashville-SE         2:40.25    2:48.56  
 24 Killian, Bridget R        16 Nashville-SE         2:43.67    2:48.77  
 25 Kaegi, Rachel E           16 XCEL-SE              2:42.39    2:49.30  
 26 Brunk, Elizabeth G        20 Nashville-SE         2:39.54    2:50.33  
 27 McFadden, Abigail M       15 XCEL-SE                   NT    2:55.05  
 28 Stark, Meg C              16 Nashville-SE              NT    2:55.50  
 29 Luetzow, Karla E          16 XCEL-SE              2:49.93    2:56.30  
 30 Colombo, Diane M          16 XCEL-SE                   NT    2:57.89  
 31 Cooksey, Lauren E         15 MTSC-SE              3:03.36    3:05.69  
 32 Kiefer, Kait L            16 MTSC-SE              3:06.84    3:07.83  
 33 Jones, Shelby P           17 RRST-SE              3:08.23    3:13.79  
 -- Embretson, Beth C         15 Nashville-SE              NT         DQ  
 
Event 14  Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloan, Sam J              17 Nashville-SE         2:12.64    2:18.46  
  2 Saunders, Ryker E         18 XCEL-SE              2:20.16    2:19.64  
  3 Werkhaven, Jarvis A       17 Nashville-SE         2:12.53    2:20.81  
  4 Akers-Campbell, Seth      17 Nashville-SE         2:18.09    2:23.15  
  5 Ramsden, Tate N           16 Nashville-SE         2:21.13    2:24.20  
  6 Dobbs, Andrew M           16 Nashville-SE         2:18.77    2:24.21  
  7 Rebrov, Dimitry O         17 Nashville-SE              NT    2:25.46  
  8 Shuler, David J           16 XCEL-SE              2:24.60    2:28.37  
  9 Curtiss, Ted R            15 Nashville-SE         2:25.70    2:29.52  
 10 Senn, Jeremy W            16 Nashville-SE         2:55.58    2:30.44  
 11 Kent, Zach M              16 XCEL-SE              2:26.58    2:32.28  
 12 Lynch, Jack M             17 XCEL-SE                   NT    2:33.01  
 13 Boyd, Reece A             15 Nashville-SE         2:32.65    2:33.33  
 14 Fossee, Philip N          15 Nashville-SE         2:32.95    2:34.11  
 15 Wise, Bradley M           18 Summit-GA            2:28.72    2:35.41  
 16 Norem, Erick F            16 COAS-LA              2:33.19    2:35.70  
 17 Kimery, Zak A             16 Summit-GA            2:39.45    2:35.94  
 18 Wise, Scott M             18 Summit-GA            2:38.27    2:36.91  
 19 DeFore, Jackson N         11 Nashville-SE         2:36.83    2:38.20  
 20 Rogers, Trent J           15 XCEL-SE                   NT    2:38.27  
 21 Houston, Jackson T        15 XCEL-SE              2:40.25    2:41.59  
 22 Martin, Rick W            17 RRST-SE              2:35.96    2:41.85  
 23 Gordon, KC C              15 Nashville-SE         2:52.57    2:42.50  
 24 Gormsen, Dylan J          16 Nashville-SE         2:46.12    2:43.34  
 25 Cornett, Adam A           16 Nashville-SE         2:31.73    2:43.99  
 26 Leckenby, Phil            16 MTSC-SE              3:02.13    3:00.65  
 -- Lemonds, Will T           16 RRST-SE              2:58.61         DQ  
 
Event 15  Women 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope, Maggie T            14 XCEL-SE              1:11.09    1:10.51  
  2 Scheriger, Paige P        14 XCEL-SE              1:16.11    1:16.10  
  3 Staats, Sara E            13 Nashville-SE         1:18.28    1:17.11  
  4 Pilkinton, Sophie A       13 Nashville-SE         1:12.69    1:17.95  
  5 Smith, Theresa M          14 Nashville-SE         1:18.33    1:18.89  
  6 Graumann, Logan D         13 Blast-SE             1:18.48    1:20.10  
  7 Frey, Sarah A             13 Summit-GA            1:21.74    1:20.27  
  8 Kimmet, Danielle N        13 XCEL-SE              1:20.87    1:20.83  
  9 Guo, Melissa M            14 Nashville-SE         1:20.96    1:22.54  
 10 Fell, Oliver O            13 PST-KY               1:18.52    1:22.81  
 11 Lett, Madeline G          14 MTSC-SE              1:24.13    1:25.20  
 12 Case, Alexis V            14 Nashville-SE         1:26.98    1:26.38  
 13 Waller, Carissa M         14 Nashville-SE         1:25.37    1:26.46  
 14 Escalas, Elena L          13 Nashville-SE         1:30.72    1:27.89  
 15 Byrn, Emily A             14 XCEL-SE              1:38.30    1:30.67  
 16 Schenck, Rebecca C        14 XCEL-SE              1:30.91    1:30.96  
 17 Colombo, Zoe C            13 XCEL-SE              1:43.29    1:31.03  
 18 Davis, Abigail L          14 Summit-GA            1:29.00    1:31.57  
 19 Burke, Madalyn L          14 Summit-GA            1:30.69    1:31.68  
 20 Manning, Maggie E         13 XCEL-SE              1:31.35    1:31.88  
 21 Lee, Rachel A             14 XCEL-SE              1:39.29    1:34.25  
 22 Tungate, Morgan R         13 MTSC-SE              1:33.65    1:34.73  
 23 Babbs, Grace E            14 PST-KY               1:43.34    1:41.47  
 24 Burkett, Elizabeth A      14 MTSC-SE                   NT    1:44.49  
 
Event 16  Men 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oatman, Logan E           14 PST-KY               1:07.52    1:05.25  
  2 Dobbs, Chatham J          13 Nashville-SE         1:07.30    1:05.78  
  3 Hinson, Chandler S        14 XCEL-SE              1:06.21    1:05.95  
  4 Rusznak, Mark             13 XCEL-SE              1:12.08    1:12.26  
  5 Linzie, Andrew R          14 Summit-GA            1:11.89    1:12.27  
  6 Gray, Alexander S         13 Nashville-SE         1:10.75    1:13.24  
  7 McCrary, Ben T            14 RRST-SE              1:09.31    1:13.62  
  8 Jewell, Jordan K          13 XCEL-SE              1:18.10    1:16.19  
  9 Shuler, Corbin M          14 XCEL-SE              1:15.85    1:16.97  
 10 Crenshaw, John Franklin   13 Nashville-SE         1:14.26    1:17.93  
 11 Cissell, Joseph H         14 Summit-GA            1:17.21    1:18.10  
 12 Harry, Matthew S          14 XCEL-SE              1:27.27    1:20.95  
 13 Farmer, Jonathan S        14 TSC-SE               1:18.13    1:21.31  
 14 Frantzen, Gavin R         13 XCEL-SE                   NT    1:24.14  
 15 Bruch, Dominic L          13 POST-SE              1:28.00    1:27.96  
 16 Skoda, Clay D             13 Nashville-SE              NT    1:29.42  
 17 Wood, Jonas S             13 XCEL-SE              1:41.42    1:29.81  
 18 Fischer, Cole H           13 XCEL-SE              1:30.06    1:31.46  
 
Event 17  Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chintanaphol, Michele     15 Nashville-SE         1:07.71    1:09.20  
  2 Grainger, Anna L          16 Nashville-SE         1:05.95    1:09.64  
  3 Bechtel, Christina G      16 XCEL-SE              1:09.90    1:10.64  
  4 Runyon-Hass, Hannah R     17 Nashville-SE         1:13.58    1:11.59  
  5 Parker, Evan n            14 Summit-GA            1:13.18    1:12.66  
  6 Pierce, Alexandra R       19 Nashville-SE         1:07.06    1:12.93  
  7 Phillips, Eleanor F       17 Nashville-SE         1:12.83    1:13.45  
  8 Killian, Mary T           20 Nashville-SE         1:06.87    1:13.78  
  9 Morris, Emma E            16 XCEL-SE              1:10.75    1:14.53  
 10 Erickson, Lauren M        15 PST-KY               1:09.28    1:14.73  
 11 Bechtel, Caroline M       16 XCEL-SE              1:09.38    1:15.17  
 12 Keirns, Katrina M         16 Nashville-SE         1:10.34    1:15.76  
 13 Molchan, Jennifer M       21 Nashville-SE         1:10.25    1:16.54  
 14 McCulla, Keely M          15 Nashville-SE         1:13.16    1:16.60  
 15 Molchan, Stephanie M      19 Nashville-SE         1:08.94    1:19.27  
 16 Stark, Meg C              16 Nashville-SE              NT    1:22.03  
 17 Mattix, Alaina M          15 Summit-GA            1:22.78    1:22.15  
 18 Thompson, Lexy C          15 Blast-SE             1:22.37    1:22.44  
 19 Mulloy, Natalie M         16 Nashville-SE              NT    1:22.78  
 20 Kaegi, Rachel E           16 XCEL-SE              1:25.16    1:23.84  
 21 McFadden, Abigail M       15 XCEL-SE                   NT    1:24.31  
 22 Painter, Alex L           16 XCEL-SE              1:25.15    1:26.45  
 23 Watkins, Ali P            15 Summit-GA            1:33.37    1:27.10  
 24 Lim, Addie M              15 MTSC-SE              1:29.76    1:31.74  
 25 Embretson, Beth C         15 Nashville-SE         1:37.63    1:34.88  
 
Event 18  Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wenzler, Madison A        19 Nashville-SE         1:03.42    1:03.15  
  2 Charles, Taylor T         15 Nashville-SE         1:05.11    1:03.56  
  3 Sloan, Sam J              17 Nashville-SE         1:01.92    1:04.02  
  4 Rebrov, Dimitry O         17 Nashville-SE         1:06.51    1:07.03  
  5 Senn, Jeremy W            16 Nashville-SE         1:07.98    1:07.67  
  6 Curtiss, Ted R            15 Nashville-SE         1:03.63    1:08.02  
  7 Watson, Tripp E           15 XCEL-SE              1:14.90    1:08.71  
  8 Kent, Zach M              16 XCEL-SE              1:04.16    1:08.97  
  9 Messler, Clarence S       19 Summit-GA            1:08.35    1:09.78  
 10 Fossee, Philip N          15 Nashville-SE         1:09.08    1:10.58  
 11 Killian, Pat M            18 Nashville-SE         1:07.47    1:11.48  
 12 Moseley, James R          16 XCEL-SE              1:09.87    1:11.54  
 13 Graves, Robbie O          15 XCEL-SE                   NT    1:11.57  
 14 Wise, Bradley M           18 Summit-GA            1:14.06    1:13.52  
 15 Lotshaw, James R          15 XCEL-SE              1:19.29    1:13.59  
 16 Cown  IV, BO H            16 Summit-GA            1:14.64    1:14.21  
 17 Gormsen, Dylan J          16 Nashville-SE         1:14.55    1:14.49  
 18 Wise, Scott M             18 Summit-GA            1:14.58    1:14.68  
 19 Cornett, Adam A           16 Nashville-SE         1:09.46    1:14.78  
 20 Smith, Nicholas           16 XCEL-SE                   NT    1:15.60  
 21 DeFore, Jackson N         11 Nashville-SE         1:12.23    1:15.80  
 22 Boyd, Reece A             15 Nashville-SE         1:14.12    1:16.58  
 23 Norem, Erick F            16 COAS-LA              1:16.66    1:16.96  
 24 Gordon, KC C              15 Nashville-SE         1:24.81    1:16.99  
 25 Lemonds, Will T           16 RRST-SE              1:18.96    1:20.47  
 26 Leckenby, Phil            16 MTSC-SE              1:18.59    1:21.27  
 
Event 19  Women 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scheriger, Paige P        14 XCEL-SE              2:48.59    2:48.11  
  2 Hoff, Maddie C            13 Nashville-SE         2:49.87    2:54.38  
  3 Guo, Melissa M            14 Nashville-SE         2:57.65    2:56.55  
  4 Klinsky, Logan M          14 XCEL-SE              2:59.29    2:59.51  
  5 Kolbe, Madison G          14 XCEL-SE              2:58.97    2:59.56  
  6 Dedert, Becca C           13 Nashville-SE         3:01.54    3:02.72  
  7 Escalas, Elena L          13 Nashville-SE         3:02.05    3:05.15  
  8 Page, Bailey M            14 XCEL-SE              3:06.94    3:06.62  
  9 Frey, Sarah A             13 Summit-GA            3:15.60    3:10.03  
 10 Smith, Theresa M          14 Nashville-SE         3:05.53    3:14.00  
 11 Herring, Mallory L        14 MTSC-SE              3:23.36    3:16.24  
 12 Bush, Sarah K             14 UN-SE                3:09.75    3:16.67  
 13 Burkett, Elizabeth A      14 MTSC-SE              3:34.68    3:33.00  
 14 Byrn, Emily A             14 XCEL-SE                   NT    3:35.05  
 15 Babbs, Grace E            14 PST-KY               3:41.68    3:35.23  
 16 Burke, Madalyn L          14 Summit-GA            3:33.52    3:35.82  
 17 Schenck, Rebecca C        14 XCEL-SE                   NT    3:53.44  
 
Event 20  Men 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goss, Alex A              14 Nashville-SE         2:27.93    2:36.45  
  2 Lundy, Rhett A            14 Nashville-SE         2:43.21    2:46.57  
  3 McPherson, Matt F         14 Nashville-SE         2:43.13    2:49.14  
  4 Browne, Ethan M           13 XCEL-SE              2:57.47    2:51.57  
  5 Linzie, Andrew R          14 Summit-GA            2:52.73    2:53.56  
  6 Shuler, Corbin M          14 XCEL-SE              2:55.69    2:56.46  
  7 Rusznak, Mark             13 XCEL-SE              2:59.71    3:01.09  
  8 Ng, Nicholas D            14 XCEL-SE              2:57.60    3:01.71  
  9 Gray, Alexander S         13 Nashville-SE         3:05.50    3:02.50  
 10 Hinson, Chandler S        14 XCEL-SE              3:10.33    3:05.16  
 11 Beach, Matthew G          13 XCEL-SE              3:11.97    3:11.79  
 12 Prince, Jack I            14 Nashville-SE         3:09.95    3:12.42  
 13 Cissell, Joseph H         14 Summit-GA                 NT    3:16.25  
 14 Jewell, Jordan K          13 XCEL-SE              3:28.75    3:18.13  
 15 Cantrell, Daulton D       14 XCEL-SE              3:29.75    3:20.20  
 16 Weaver, Matthew S         14 RRST-SE              3:17.50    3:20.84  
 17 Rowland, Mark E           14 XCEL-SE                   NT    3:32.69  
 18 Bruch, Dominic L          13 POST-SE                   NT    3:34.43  
 19 Wood, Jonas S             13 XCEL-SE                   NT    3:36.80  
 
Event 21  Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goss, Megan M             18 Nashville-SE         2:36.49    2:52.11  
  2 Melton, Taylor D          16 UN-SE                2:54.43    2:52.52  
  3 Smith, Nancy Claire C     15 XCEL-SE              2:45.02    2:52.84  
  4 Gibbons, Elizabeth M      12 XCEL-SE                   NT    2:57.69  
  5 Maher, Allison K          16 Nashville-SE         2:42.57    2:58.89  
  6 Pierce, Alexandra R       19 Nashville-SE         2:46.41    3:00.15  
  7 Janowicz, Lissa D         17 XCEL-SE              2:54.74    3:01.54  
  8 Keirns, Katrina M         16 Nashville-SE         2:45.51    3:01.92  
  9 Browne, Hailey A          15 XCEL-SE              3:02.40    3:03.85  
 10 Menke, Sara E             16 XCEL-SE              3:07.83    3:04.65  
 11 Brunk, Elizabeth G        20 Nashville-SE         2:53.65    3:07.12  
 12 Van Ryckeghem, Grace E    16 XCEL-SE              3:12.80    3:07.62  
 13 Piranian, Taylor F        16 Nashville-SE         3:01.36    3:11.45  
 14 Jackson, Kaitlynn E       16 XCEL-SE              3:05.52    3:12.60  
 15 Erickson, Lauren M        15 PST-KY               3:03.13    3:13.01  
 16 Sargent, Katherine A      17 XCEL-SE              3:11.59    3:14.79  
 17 Embretson, Beth C         15 Nashville-SE         3:20.42    3:18.93  
 18 Luetzow, Karla E          16 XCEL-SE              3:06.90    3:21.21  
 19 Cooksey, Lauren E         15 MTSC-SE              3:20.14    3:23.25  
 20 Watkins, Ali P            15 Summit-GA            3:37.18    3:25.59  
 21 Thompson, Lexy C          15 Blast-SE             3:29.99    3:29.05  
 22 Harvey, Madelyn S         12 Nashville-SE         3:48.24    3:55.24  
 
Event 22  Men 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Werkhaven, Jarvis A       17 Nashville-SE         2:30.28    2:43.70  
  2 Killian, Pat M            18 Nashville-SE         2:44.68    2:44.70  
  3 Sloan, Sam J              17 Nashville-SE         2:36.46    2:47.00  
  4 Graves, Robbie O          15 XCEL-SE                   NT    2:50.82  
  5 Shuler, David J           16 XCEL-SE              2:47.33    2:50.83  
  6 Kimery, Zak A             16 Summit-GA            2:39.86    2:53.91  
  7 Norem, Erick F            16 COAS-LA              2:47.50    2:55.11  
  8 Lynch, Jack M             17 XCEL-SE              2:52.17    2:56.78  
  9 Pavlichenko, Artyom D     15 Nashville-SE              NT    3:04.22  
 10 Houston, Jackson T        15 XCEL-SE                   NT    3:17.75  
 11 Cown  IV, BO H            16 Summit-GA            3:29.81    3:20.22  
 12 Lemonds, Will T           16 RRST-SE              3:44.65    3:47.31  
 
Event 23  Women 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pilkinton, Sophie A       13 Nashville-SE         1:01.55    1:02.29  
  2 Page, Bailey M            14 XCEL-SE              1:04.24    1:03.87  
  3 Pope, Maggie T            14 XCEL-SE              1:02.90    1:03.88  
  4 Klinsky, Logan M          14 XCEL-SE              1:05.10    1:04.54  
  5 Hoff, Maddie C            13 Nashville-SE         1:02.71    1:04.76  
  6 Scheriger, Paige P        14 XCEL-SE              1:06.74    1:05.32  
  7 Beuter, Kate K            14 Nashville-SE         1:06.65    1:06.82  
  8 Stinson, Elizabeth E      13 Nashville-SE         1:07.03    1:07.03  
  9 Staats, Sara E            13 Nashville-SE         1:08.31    1:07.14  
 10 Dedert, Becca C           13 Nashville-SE         1:07.84    1:07.79  
 11 Graumann, Logan D         13 Blast-SE             1:07.69    1:08.37  
 12 Kolbe, Madison G          14 XCEL-SE              1:08.13    1:08.58  
 13 Kimmet, Danielle N        13 XCEL-SE              1:08.47    1:08.82  
 14 Smith, Theresa M          14 Nashville-SE              NT    1:09.35  
 15 Waller, Carissa M         14 Nashville-SE         1:08.95    1:12.36  
 16 Escalas, Elena L          13 Nashville-SE         1:22.84    1:13.29  
 17 Lett, Madeline G          14 MTSC-SE              1:13.38    1:13.40  
 18 Herring, Mallory L        14 MTSC-SE              1:12.86    1:13.60  
 19 Fell, Oliver O            13 PST-KY               1:10.59    1:14.62  
 20 Frey, Sarah A             13 Summit-GA            1:16.31    1:15.26  
 21 Case, Alexis V            14 Nashville-SE         1:19.14    1:16.35  
 22 Colombo, Zoe C            13 XCEL-SE              1:22.75    1:16.78  
 23 Burke, Madalyn L          14 Summit-GA            1:15.35    1:17.03  
 24 Byrn, Emily A             14 XCEL-SE              1:25.47    1:17.43  
 25 Davis, Abigail L          14 Summit-GA                 NT    1:19.40  
 26 Manning, Maggie E         13 XCEL-SE                   NT    1:19.41  
 27 Tungate, Morgan R         13 MTSC-SE              1:18.90    1:19.56  
 28 Lee, Rachel A             14 XCEL-SE              1:28.33    1:20.29  
 29 Schenck, Rebecca C        14 XCEL-SE              1:21.33    1:21.96  
 30 Babbs, Grace E            14 PST-KY               1:24.49    1:24.43  
 
Event 24  Men 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carbone, Joey J           13 XCEL-SE                57.28      57.49  
  2 Vidineyev, Arthur K       14 XCEL-SE              1:00.83      59.48  
  3 Beach, Matthew G          13 XCEL-SE              1:01.09    1:00.29  
  4 Linzie, Andrew R          14 Summit-GA            1:00.04    1:00.30  
  5 Dobbs, Chatham J          13 Nashville-SE         1:02.67    1:01.09  
  6 McPherson, Matt F         14 Nashville-SE         1:02.10    1:01.83  
  7 Goss, Alex A              14 Nashville-SE         1:00.51    1:02.70  
  8 McCrary, Ben T            14 RRST-SE              1:01.11    1:02.84  
  9 Rusznak, Mark             13 XCEL-SE              1:07.26    1:03.08  
 10 Shuler, Corbin M          14 XCEL-SE              1:03.85    1:03.37  
 11 Oatman, Logan E           14 PST-KY               1:01.69    1:03.49  
 12 Lundy, Rhett A            14 Nashville-SE         1:04.70    1:03.79  
 13 Cissell, Joseph H         14 Summit-GA            1:04.05    1:03.86  
 14 Browne, Ethan M           13 XCEL-SE              1:07.77    1:04.34  
 15 Gray, Alexander S         13 Nashville-SE         1:04.32    1:05.17  
 16 Prince, Jack I            14 Nashville-SE         1:09.87    1:06.74  
 17 Crenshaw, John Franklin   13 Nashville-SE         1:10.71    1:09.05  
 18 Jewell, Jordan K          13 XCEL-SE              1:12.38    1:09.96  
 19 Weaver, Matthew S         14 RRST-SE              1:09.91    1:10.15  
 20 Cantrell, Daulton D       14 XCEL-SE              1:17.19    1:11.10  
 21 Harry, Matthew S          14 XCEL-SE              1:17.88    1:11.99  
 22 Farmer, Jonathan S        14 TSC-SE               1:13.11    1:12.64  
 23 Rowland, Mark E           14 XCEL-SE              1:23.39    1:12.87  
 24 Frantzen, Gavin R         13 XCEL-SE                   NT    1:14.00  
 25 Fischer, Cole H           13 XCEL-SE              1:14.82    1:14.07  
 26 Wood, Jonas S             13 XCEL-SE              1:24.16    1:15.78  
 27 Skoda, Clay D             13 Nashville-SE              NT    1:16.90  
 
Event 25  Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welsh, Alia J             17 XCEL-SE              1:01.16    1:01.52  
  2 Mattix, Alaina M          15 Summit-GA            1:02.66    1:01.63  
  3 Runyon-Hass, Hannah R     17 Nashville-SE         1:00.80    1:02.78  
  4 Chintanaphol, Michele     15 Nashville-SE         1:03.57    1:03.30  
  5 Grainger, Anna L          16 Nashville-SE         1:02.58    1:03.51  
  6 Bechtel, Christina G      16 XCEL-SE              1:01.78    1:03.71  
  7 Molchan, Jennifer M       21 Nashville-SE           59.86    1:04.40  
  8 Smith, Nancy Claire C     15 XCEL-SE                   NT    1:04.47  
  9 McCulla, Keely M          15 Nashville-SE         1:03.24    1:05.08  
 10 Flynn, Morgan E           15 Nashville-SE         1:08.47    1:05.70  
 11 Browne, Hailey A          15 XCEL-SE              1:04.17    1:05.72  
 12 Van Ryckeghem, Grace E    16 XCEL-SE              1:06.53    1:06.47  
 13 Morris, Emma E            16 XCEL-SE              1:03.10    1:06.85  
 14 Killian, Bridget R        16 Nashville-SE         1:02.83    1:07.62  
 15 Killian, Mary T           20 Nashville-SE         1:04.59    1:07.67  
 16 Parker, Evan n            14 Summit-GA            1:09.99    1:07.99  
 17 Kaegi, Rachel E           16 XCEL-SE              1:08.58    1:08.28  
 18 Molchan, Stephanie M      19 Nashville-SE         1:01.25    1:08.34  
 19 Mulloy, Natalie M         16 Nashville-SE         1:08.75    1:08.47  
 20 Kiefer, Kait L            16 MTSC-SE              1:09.64    1:09.66  
 21 Jackson, Kaitlynn E       16 XCEL-SE              1:07.68    1:09.84  
 22 Stark, Meg C              16 Nashville-SE              NT    1:10.06  
 23 Gallerani, Kylie A        15 MTSC-SE              1:11.31    1:10.15  
 24 Jones, Shelby P           17 RRST-SE              1:09.54    1:10.71  
 25 McFadden, Abigail M       15 XCEL-SE                   NT    1:11.61  
 26 Colombo, Diane M          16 XCEL-SE              1:09.29    1:11.70  
 27 Watkins, Ali P            15 Summit-GA            1:17.07    1:13.36  
 28 Thompson, Lexy C          15 Blast-SE             1:11.01    1:13.57  
 29 Painter, Alex L           16 XCEL-SE              1:13.71    1:15.79  
 30 Embretson, Beth C         15 Nashville-SE              NT    1:16.28  
 31 Lim, Addie M              15 MTSC-SE              1:13.98    1:19.24  
 
Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Varley, William P         19 Nashville-SE           52.69      54.80  
  2 Davis, Maclin M           16 Nashville-SE              NT      56.84  
  3 Fossee, Philip N          15 Nashville-SE           56.71      56.85  
  4 Dobbs, Andrew M           16 Nashville-SE           55.29      57.06  
  5 Killian, Pat M            18 Nashville-SE           53.81      57.13  
  6 Wenzler, Madison A        19 Nashville-SE           55.24      57.22  
  7 Ramsden, Tate N           16 Nashville-SE           57.04      58.03  
  8 Rebrov, Dimitry O         17 Nashville-SE              NT      58.49  
  9 Charles, Taylor T         15 Nashville-SE         1:01.31      58.53  
 10 Graves, Robbie O          15 XCEL-SE                   NT      58.94  
 11 Akers-Campbell, Seth      17 Nashville-SE           56.57      58.98  
 12 Stinson, Nathan R         16 Nashville-SE           56.13      59.32  
 13 Messler, Clarence S       19 Summit-GA              55.78    1:00.80  
 14 Cornett, Adam A           16 Nashville-SE           54.78    1:00.93  
 15 Rowland, Paul A           16 XCEL-SE              1:02.52    1:01.08  
 16 DeFore, Jackson N         11 Nashville-SE         1:02.52    1:01.46  
 17 Curtiss, Ted R            15 Nashville-SE         1:00.40    1:02.31  
 18 Watson, Tripp E           15 XCEL-SE              1:07.98    1:02.39  
 19 Wise, Scott M             18 Summit-GA            1:00.20    1:02.48  
 20 Wise, Bradley M           18 Summit-GA              59.19    1:02.52  
 21 Martin, Rick W            17 RRST-SE                59.21    1:02.85  
 22 Kent, Zach M              16 XCEL-SE                58.97    1:02.97  
 23 Rogers, Trent J           15 XCEL-SE                   NT    1:03.36  
 24 Norem, Erick F            16 COAS-LA              1:03.14    1:03.66  
 25 Cown  IV, BO H            16 Summit-GA            1:04.93    1:03.96  
 26 Gordon, KC C              15 Nashville-SE         1:05.21    1:04.00  
 27 Camp, Preston J           16 Nashville-SE         1:04.60    1:04.02  
 28 Kimery, Zak A             16 Summit-GA            1:01.45    1:04.42  
 29 Smith, Nicholas           16 XCEL-SE                   NT    1:04.86  
 30 Pavlichenko, Artyom D     15 Nashville-SE              NT    1:05.04  
 31 Gormsen, Dylan J          16 Nashville-SE         1:06.60    1:05.88  
 32 Houston, Jackson T        15 XCEL-SE              1:06.88    1:06.50  
 33 Leckenby, Phil            16 MTSC-SE              1:03.35    1:07.15  
 34 Cook, Austin B            15 MTSC-SE                   NT    1:08.99  
 
Event 27  Women 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope, Maggie T            14 XCEL-SE                   NT    2:41.59  
  2 Page, Bailey M            14 XCEL-SE              3:08.36    2:47.16  
  3 Fell, Oliver O            13 PST-KY               3:11.98    3:13.27  
  4 Kolbe, Madison G          14 XCEL-SE                   NT    3:28.86  
 
Event 28  Men 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carbone, Joey J           13 XCEL-SE              2:22.14    2:22.21  
  2 Vidineyev, Arthur K       14 XCEL-SE              2:23.29    2:22.96  
  3 Ng, Nicholas D            14 XCEL-SE              2:32.87    2:27.61  
  4 Dobbs, Chatham J          13 Nashville-SE         2:25.42    2:27.91  
  5 Beach, Matthew G          13 XCEL-SE              2:31.94    2:30.42  
  6 Oatman, Logan E           14 PST-KY               2:38.36    2:31.17  
  7 Hinson, Chandler S        14 XCEL-SE              2:23.44    2:31.72  
 
Event 29  Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bechtel, Christina G      16 XCEL-SE              2:18.76    2:23.97  
  2 Phillips, Eleanor F       17 Nashville-SE         2:16.21    2:26.52  
  3 Grainger, Anna L          16 Nashville-SE         2:24.53    2:33.63  
  4 Flynn, Morgan E           15 Nashville-SE         2:34.24    2:34.19  
  5 Bechtel, Caroline M       16 XCEL-SE              2:25.66    2:36.88  
  6 Pierce, Alexandra R       19 Nashville-SE         2:38.38    2:37.23  
  7 Kaegi, Rachel E           16 XCEL-SE              2:32.22    2:37.84  
  8 Melton, Taylor D          16 UN-SE                     NT    2:38.12  
  9 Piranian, Taylor F        16 Nashville-SE         2:40.44    2:41.99  
 10 Erickson, Lauren M        15 PST-KY               2:47.42    2:47.61  
 11 Menke, Sara E             16 XCEL-SE              3:01.16    3:03.27  
 12 Luetzow, Karla E          16 XCEL-SE              3:05.92    3:22.76  
 
Event 30  Men 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saunders, Ryker E         18 XCEL-SE              2:09.19    2:16.80  
  2 Boyd, Reece A             15 Nashville-SE         2:16.41    2:23.34  
  3 Shuler, David J           16 XCEL-SE              2:21.03    2:24.98  
  4 Baxter, Bink R            17 XCEL-SE              2:25.28    2:32.32  
  5 Lynch, Jack M             17 XCEL-SE                   NT    2:36.64  
  6 Messler, Clarence S       19 Summit-GA                 NT    2:39.04  
  7 Dobbs, Andrew M           16 Nashville-SE         2:40.43    2:43.42  
 
Event 31  Girls 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Kelsey J         12 PST-KY               5:25.37    5:23.83  
  2 Minatra, Katherine A      12 XCEL-SE              5:23.40    5:24.59  
  3 Fell, Ty R                11 PST-KY               5:26.59    5:40.30  
  4 Calatrello, Annie S       10 Un-Dac-SE            6:25.58    6:36.38  
 
Event 31  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stinson, Elizabeth E      13 Nashville-SE         4:39.07    4:52.31  
  2 Klinsky, Logan M          14 XCEL-SE              4:58.88    4:53.12  
  3 Graumann, Logan D         13 Blast-SE             5:01.25    5:02.67  
  4 Hoff, Maddie C            13 Nashville-SE         4:50.00    5:02.76  
  5 Kimmet, Danielle N        13 XCEL-SE              5:04.41    5:05.20  
  6 Dedert, Becca C           13 Nashville-SE         5:25.38    5:16.60  
  7 Case, Alexis V            14 Nashville-SE         5:49.60    5:42.65  
  8 Lee, Rachel A             14 XCEL-SE              6:41.09    6:19.59  
 
Event 31  Women 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menke, Sara E             16 XCEL-SE              4:30.64    4:35.40  
  2 Welsh, Alia J             17 XCEL-SE              4:35.00    4:39.05  
  3 Melton, Taylor D          16 UN-SE                4:35.00    4:40.50  
  4 Goss, Megan M             18 Nashville-SE         4:25.39    4:41.84  
  5 Chintanaphol, Michele     15 Nashville-SE         4:39.33    4:43.64  
  6 Flynn, Morgan E           15 Nashville-SE         4:44.02    4:43.82  
  7 Bechtel, Caroline M       16 XCEL-SE              4:43.25    4:47.11  
  8 Sargent, Katherine A      17 XCEL-SE              4:42.23    4:51.12  
  9 Van Ryckeghem, Grace E    16 XCEL-SE              4:51.21    4:52.80  
 10 Killian, Mary T           20 Nashville-SE         4:42.10    4:58.18  
 11 Killian, Bridget R        16 Nashville-SE         4:34.70    4:59.67  
 12 Smith, Nancy Claire C     15 XCEL-SE              4:47.84    4:59.68  
 13 Mulloy, Natalie M         16 Nashville-SE         4:45.16    5:03.62  
 14 Mattix, Alaina M          15 Summit-GA            5:25.34    5:13.93  
 15 Luetzow, Karla E          16 XCEL-SE              5:03.63    5:20.21  
 16 Gallerani, Kylie A        15 MTSC-SE              5:38.01    5:26.78  
 17 McFadden, Abigail M       15 XCEL-SE                   NT    5:27.18  
 18 Thompson, Lexy C          15 Blast-SE             5:25.42    5:28.00  
 19 Painter, Alex L           16 XCEL-SE              5:21.18    5:39.60  
 
Event 32  Men 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeFore, Jackson N         11 Nashville-SE         4:59.48    4:54.30  
  2 Clemmer, Joey H           10 XCEL-SE                   NT    6:18.34  
  3 Schiedemeyer, Daniel D    10 Nashville-SE              NT    6:31.88  
  4 Fraser, Ethan A           10 Summit-GA            6:23.04    6:33.38  
 
Event 32  Men 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beach, Matthew G          13 XCEL-SE              4:29.30    4:34.09  
  2 McPherson, Matt F         14 Nashville-SE         4:33.27    4:40.79  
  3 Goss, Alex A              14 Nashville-SE         4:29.33    4:40.82  
  4 Oatman, Logan E           14 PST-KY               4:44.34    4:45.34  
  5 McCrary, Ben T            14 RRST-SE              4:35.64    4:45.77  
  6 Liang, Alan H             14 XCEL-SE              4:48.98    4:50.02  
  7 Rusznak, Mark             13 XCEL-SE              5:16.22    4:50.28  
  8 Harry, Matthew S          14 XCEL-SE              6:56.93    5:25.84  
  9 Skoda, Clay D             13 Nashville-SE              NT    5:52.69  
 
Event 32  Men 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graves, Robbie O          15 XCEL-SE              4:09.00    4:18.29  
  2 Akers-Campbell, Seth      17 Nashville-SE         4:08.87    4:25.28  
  3 Charles, Taylor T         15 Nashville-SE         4:32.71    4:26.58  
  4 Stinson, Nathan R         16 Nashville-SE         4:11.30    4:28.51  
  5 Baxter, Bink R            17 XCEL-SE              4:31.19    4:30.47  
  6 Moseley, James R          16 XCEL-SE              4:34.87    4:33.74  
  7 Fossee, Philip N          15 Nashville-SE         4:29.01    4:33.83  
  8 Ramsden, Tate N           16 Nashville-SE         4:20.39    4:34.79  
  9 Shuler, David J           16 XCEL-SE              4:34.50    4:48.05  
 10 Rowland, Paul A           16 XCEL-SE              5:34.53    4:49.37  
 11 Curtiss, Ted R            15 Nashville-SE         4:43.26    4:53.34  
 12 Pavlichenko, Artyom D     15 Nashville-SE         4:52.09    4:55.71  
 13 Camp, Preston J           16 Nashville-SE         4:58.71    4:57.35  
 14 Creekmore, Todd P         16 MTSC-SE              5:18.55    5:25.04  
 
Event 33  Women 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            2:04.11    2:03.28  
     1) Friday, Rebekah F 12            2) Riley, Allie L 12              
     3) Gibbons, Elizabeth M 12         4) Swift, Lexi N 12               
  2 Nashville Aquatic Club-SE  'A'                    1:58.57    2:03.60  
     1) Wade, Tatum C 12                2) Gafford, Samantha E 12         
     3) Logan, Brenna R 12              4) Yao, Xiuya 12                  
  3 Excel Aquatics-SE  'B'                            2:18.13    2:16.64  
     1) Wen, Jennifer Z 11              2) Minatra, Katherine A 12        
     3) Daniel, Schuyler R 12           4) Young, Lexi E 12               
  4 Nashville Aquatic Club-SE  'B'                         NT    2:19.48  
     1) Robbins, J.C. C 11              2) Loh, Sage S 11                 
     3) Pirolo, Andrea J 11             4) Case, LaraBeth E 11            
  5 Nashville Aquatic Club-SE  'C'                         NT    2:25.96  
     1) Gabel, Reilly C 11              2) Harvey, Madelyn S 12           
     3) Flynn, Bailey K 12              4) Herline, Anna Clare C 11       
 
Event 34  Men 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nashville Aquatic Club-SE  'A'                    1:56.65    2:04.34  
     1) DeFore, Jackson N 11            2) Patrick, Elijah B 11           
     3) Charles, Casey M 11             4) McCall, Will W 12              
  2 Excel Aquatics-SE  'A'                            2:10.89    2:04.95  
     1) Osteen, Nicholas R 12           2) Klinsky, Spencer A 11          
     3) Moseley, Curtis M 12            4) Ammon, Evan N 12               
  3 Excel Aquatics-SE  'B'                            2:15.89    2:28.15  
     1) Wallace, Connor P 12            2) Yang, James J 12               
     3) Ulery, Harrison R 11            4) Warner, Camren C 11            
 
Event 35  Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nashville Aquatic Club-SE  'A'                    2:46.06    3:06.58  
     1) Henry, Amaya N 8                2) Oleksyk, Mikayla A 8           
     3) Schiedemeyer, Emily E 7         4) Alwis, Savi M 8                
  2 Excel Aquatics-SE  'A'                            2:20.89    3:07.71  
     1) Clarke, Anna M 8                2) Brazil, Cecilia A 8            
     3) Browning, Jordan R 6            4) Byrd, Shannon E 8              
  3 Excel Aquatics-SE  'B'                            2:30.89    3:18.22  
     1) Hollis, Alex P 8                2) Todd, Lauren A 7               
     3) Harris, Emily P 5               4) Enroth, Laurel M 8             
 
Event 35  Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'B'                            4:47.82    2:16.11  
     1) Browne, Phoebe A 10             2) Enroth, Avery C 10             
     3) Carmichael, Sara K 10           4) Todd, Megan E 10               
  2 Nashville Aquatic Club-SE  'A'                    2:02.30    2:19.36  
     1) Pilkinton, Ophelia A 9          2) Nik, Nadia N 10                
     3) Patton, Camille C 9             4) Wade, Taryn R 10               
  3 Nashville Aquatic Club-SE  'B'                         NT    2:30.16  
     1) Oldham, Millie C 9              2) DeFore, Ellie A 9              
     3) Zappala, Jenna M 10             4) Yao, Youli 9                   
  4 Excel Aquatics-SE  'A'                            2:41.24    2:39.23  
     1) Hollis, Claudia M 10            2) Hines, Grace A 10              
     3) Kitahara, Kendall Y 10          4) Burke, Lilly Ann P 10          
 
Event 36  Men 9-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            2:30.89    2:16.42  
     1) Kazay, Brendan P 9              2) Clemmer, Joey H 10             
     3) Carbone, Anthony J 10           4) Freeman, Trey P 10             
  2 Nashville Aquatic Club-SE  'A'                    1:59.19    2:37.83  
     1) Schiedemeyer, Daniel D 10       2) Gammons, Zac J 10              
     3) Brooks, David J 10              4) Nik, Adam N 9                  
 
Event 37  Women 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friday, Rebekah F         12 XCEL-SE                33.44      32.14  
  2 Wade, Tatum C             12 Nashville-SE           37.38      32.87  
  3 Yao, Xiuya                12 Nashville-SE           35.14      33.86  
  4 Been, Olivia L            12 MTSC-SE                32.79      34.07  
  5 Logan, Brenna R           12 Nashville-SE           36.98      34.16  
  6 Young, Lexi E             12 XCEL-SE                34.55      34.63  
  7 Daniel, Schuyler R        12 XCEL-SE                35.07      34.73  
  8 Swift, Lexi N             12 XCEL-SE                35.14      34.76  
  9 Gafford, Samantha E       12 Nashville-SE           35.78      35.35  
 10 Stevens, Kelsey J         12 PST-KY                 35.04      35.80  
 11 Minatra, Katherine A      12 XCEL-SE                36.90      36.21  
 12 Flynn, Bailey K           12 Nashville-SE           37.90      36.56  
 13 Patterson, Charlsi Jayne  11 UN-SE                  39.60      36.95  
 14 Loh, Sage S               11 Nashville-SE           41.96      37.48  
 15 Fraser, Kyra E            12 Summit-GA              40.36      37.50  
 16 Scheler, Rachel J         11 Un-Dac-SE              39.68      37.55  
 17 Robbins, J.C. C           11 Nashville-SE           38.90      37.85  
 18 Case, LaraBeth E          11 Nashville-SE           46.65      39.02  
 19 Bell, Maria K             11 Huntsville-SE          39.02      39.10  
 20 Clemmer, Kaori N          12 XCEL-SE                39.85      39.17  
 21 Amos, Delaney M           11 POST-SE                43.60      40.33  
 22 Arkhipenko, Zina M        12 POST-SE                43.90      40.52  
 23 Wen, Jennifer Z           11 XCEL-SE                40.78      40.96  
 24 Pirolo, Andrea J          11 Nashville-SE           41.75      41.03  
 25 Heintz, Anna K            11 ASC-SC                 41.44      41.20  
 26 Arkhipenko, Rita A        12 POST-SE                42.00      41.51  
 27 Lewis, Emma N             11 XCEL-SE                42.15      41.69  
 28 Hopkins, Jenna E          12 XCEL-SE                   NT      43.22  
 29 Marshall, Alexis T        12 XCEL-SE                   NT      47.29  
 30 Harvey, Madelyn S         12 Nashville-SE              NT      53.09  
 31 Poore, Kirsten M          11 MTSC-SE                57.74      54.56  
 32 Marshall, Jada R          11 XCEL-SE                   NT      55.56  
 
Event 38  Men 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCall, Will W            12 Nashville-SE           33.47      32.33  
  2 Klinsky, Spencer A        11 XCEL-SE                33.23      32.58  
  3 Shea, Andrew L            11 MSA-SE                 34.12      33.06  
  4 Moseley, Curtis M         12 XCEL-SE                34.90      33.83  
  5 Abu-Shanab, Samad T       12 RRST-SE                35.81      35.23  
  6 Charles, Casey M          11 Nashville-SE           35.55      36.09  
  7 Patrick, Elijah B         11 Nashville-SE           38.36      36.30  
  8 Ammon, Evan N             12 XCEL-SE                36.31      36.34  
  9 Wallace, Connor P         12 XCEL-SE                39.02      39.12  
 10 Yang, James J             12 XCEL-SE                44.17      39.85  
 11 Byrd, Thomas              12 XCEL-SE                   NT      42.74  
 12 Martin, Clark A           12 RRST-SE                41.80      44.36  
 13 Petter, Jacob D           12 PST-KY                 52.48      50.06  
 14 Ulery, Harrison R         11 XCEL-SE                   NT      51.13  
 
Event 39  Women 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hines, Grace A            10 XCEL-SE                39.75      38.01  
  2 Nik, Nadia N              10 Nashville-SE           38.83      38.13  
  3 Patton, Camille C          9 Nashville-SE           42.79      38.80  
  4 Pilkinton, Ophelia A       9 Nashville-SE           41.40      39.03  
  5 Hollis, Claudia M         10 XCEL-SE                41.20      39.30  
  6 Enroth, Avery C           10 XCEL-SE                41.38      39.46  
  7 Kitahara, Kendall Y       10 XCEL-SE                45.26      41.15  
  8 Yao, Youli                 9 Nashville-SE           43.56      41.96  
  9 Farmer, Amanda H           9 TSC-SE                 42.85      42.10  
 10 Carmichael, Sara K        10 XCEL-SE                   NT      42.69  
 11 Oldham, Millie C           9 Nashville-SE           45.70      43.22  
 12 Zappala, Jenna M          10 Nashville-SE           48.81      47.03  
 13 DeFore, Ellie A            9 Nashville-SE           46.05      47.60  
 14 Hopkins, Julia E          10 XCEL-SE                57.22      48.17  
 15 Ouellette, Morgan E        9 XCEL-SE                   NT      49.63  
 16 Guo, Tammy T               9 Nashville-SE           50.79      50.92  
 17 Harris, Erica R            9 XCEL-SE                   NT      51.26  
 18 McIllwain, Sophie L       10 MTSC-SE                   NT    1:02.89  
 19 Newtown, Miranda G         9 PST-KY               1:04.69    1:05.28  
 20 Petter, Sarah M           10 PST-KY                 55.73    1:05.64  
 
Event 40  Men 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kazay, Brendan P           9 XCEL-SE                42.18      38.00  
  2 Carbone, Anthony J        10 XCEL-SE                40.15      39.94  
  3 Heintz, Andrew B          10 ASC-SC                 40.75      40.68  
  4 Clemmer, Joey H           10 XCEL-SE                43.34      42.27  
  5 Brooks, David J           10 Nashville-SE              NT      44.98  
  6 Fraser, Ethan A           10 Summit-GA              46.36      45.39  
  7 Gammons, Zac J            10 Nashville-SE           51.01      48.85  
  8 Twillie, Joshua A         10 MTSC-SE              1:02.65      51.03  
  9 Nik, Adam N                9 Nashville-SE           57.86      51.32  
 10 Purcell, Mason S           9 PST-KY               1:05.92      56.70  
 -- Baker, Justin A           10 PST-KY               1:07.36         DQ  
 
Event 41  Women 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oleksyk, Mikayla A         8 Nashville-SE              NT      50.39  
  2 Browning, Jordan R         6 XCEL-SE                   NT      55.09  
  3 Bogdan, Sarah G            8 Summit-GA            1:02.91      57.72  
  4 Henry, Amaya N             8 Nashville-SE         1:02.94    1:03.74  
  5 Morgan, Rebecca E          7 MTSC-SE              1:08.91    1:11.79  
  6 Hollis, Alex P             8 XCEL-SE                   NT    1:12.79  
 -- Alwis, Savi M              8 Nashville-SE              NT         DQ  
 -- Byrd, Shannon E            8 XCEL-SE                   NT         DQ  
 
Event 42  Men 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kinsler, Austin M          8 MTSC-SE                48.45      49.67  
  2 Smith, Ben D               8 Summit-GA                 NT      52.39  
  3 Tiblier, Samuel H          8 XCEL-SE                   NT      57.71  
  4 Todd, Zachary N            8 XCEL-SE                   NT    1:11.49  
 -- Browne, Jake R             8 XCEL-SE                   NT         DQ  
 
Event 43  Women 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friday, Rebekah F         12 XCEL-SE              1:08.17    1:03.94  
  2 Wade, Tatum C             12 Nashville-SE         1:06.93    1:05.45  
  3 Swift, Lexi N             12 XCEL-SE              1:08.32    1:07.33  
  4 Yao, Xiuya                12 Nashville-SE         1:15.87    1:10.05  
  5 Gibbons, Elizabeth M      12 XCEL-SE              1:10.96    1:10.26  
  6 Fraser, Kyra E            12 Summit-GA            1:12.32    1:10.58  
  7 Stevens, Kelsey J         12 PST-KY               1:10.00    1:11.33  
  8 Patterson, Charlsi Jayne  11 UN-SE                1:15.98    1:12.13  
  9 Logan, Brenna R           12 Nashville-SE         1:10.43    1:12.18  
 10 Young, Lexi E             12 XCEL-SE              1:11.99    1:12.66  
 11 Gafford, Samantha E       12 Nashville-SE         1:11.95    1:13.72  
 12 Minatra, Katherine A      12 XCEL-SE              1:12.93    1:14.64  
 13 Daniel, Schuyler R        12 XCEL-SE              1:15.87    1:15.31  
 14 Herline, Anna Clare C     11 Nashville-SE         1:15.72    1:15.64  
 15 Fell, Ty R                11 PST-KY               1:13.33    1:15.88  
 16 Case, LaraBeth E          11 Nashville-SE         1:15.56    1:16.03  
 17 Clemmer, Kaori N          12 XCEL-SE              1:16.88    1:16.40  
 18 Flynn, Bailey K           12 Nashville-SE         1:19.67    1:16.53  
 19 Wen, Jennifer Z           11 XCEL-SE              1:17.46    1:16.59  
 20 Robbins, J.C. C           11 Nashville-SE         1:16.60    1:16.76  
 21 Loh, Sage S               11 Nashville-SE         1:21.18    1:16.94  
 22 Bell, Maria K             11 Huntsville-SE        1:19.49    1:16.98  
 23 Heintz, Anna K            11 ASC-SC               1:15.85    1:17.37  
 24 Minatra, Mary Lane L      12 XCEL-SE              1:16.85    1:17.39  
 25 Hopkins, Jenna E          12 XCEL-SE              1:28.86    1:17.90  
 26 Pirolo, Andrea J          11 Nashville-SE         1:18.74    1:19.48  
 27 Gabel, Reilly C           11 Nashville-SE         1:25.35    1:20.17  
 28 Farmer, Sara B            12 TSC-SE               1:17.30    1:20.28  
 29 Arkhipenko, Rita A        12 POST-SE              1:22.50    1:21.28  
 30 Scheler, Rachel J         11 Un-Dac-SE            1:21.00    1:21.78  
 31 Arkhipenko, Zina M        12 POST-SE              1:24.80    1:22.97  
 32 Lewis, Emma N             11 XCEL-SE                   NT    1:23.04  
 33 Collinsworth, Lindsey K   11 MTSC-SE              1:23.02    1:24.42  
 34 Harvey, Madelyn S         12 Nashville-SE         1:25.67    1:27.08  
 35 Meyer, McKena L           11 UN-SE                1:31.92    1:27.76  
 36 Marshall, Alexis T        12 XCEL-SE                   NT    1:29.89  
 37 Poore, Kirsten M          11 MTSC-SE              1:39.36    1:35.70  
 38 Kenney, Kirsten R         11 XCEL-SE                   NT    1:37.82  
 39 Marshall, Jada R          11 XCEL-SE                   NT    1:41.99  
 
Event 44  Men 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shea, Andrew L            11 MSA-SE               1:05.80    1:06.84  
  2 McCall, Will W            12 Nashville-SE         1:06.94    1:07.71  
  3 Ammon, Evan N             12 XCEL-SE              1:10.06    1:07.91  
  4 Moseley, Curtis M         12 XCEL-SE              1:13.42    1:08.57  
  5 Osteen, Nicholas R        12 XCEL-SE                   NT    1:12.79  
  6 Charles, Casey M          11 Nashville-SE         1:18.88    1:13.41  
  7 Klinsky, Spencer A        11 XCEL-SE              1:13.98    1:14.26  
  8 Patrick, Elijah B         11 Nashville-SE         1:15.70    1:14.27  
  9 Yang, James J             12 XCEL-SE              1:20.86    1:15.34  
 10 Abu-Shanab, Samad T       12 RRST-SE              1:09.01    1:15.61  
 11 Byrd, Thomas              12 XCEL-SE                   NT    1:17.81  
 12 Dunkley, Joshua M         11 XCEL-SE                   NT    1:18.43  
 13 Wallace, Connor P         12 XCEL-SE              1:20.71    1:18.84  
 14 Martin, Clark A           12 RRST-SE              1:22.62    1:22.35  
 15 Lim, Ethan E              12 MTSC-SE              1:28.11    1:23.49  
 16 Carrillo, Daniel          11 XCEL-SE                   NT    1:27.57  
 17 Warner, Camren C          11 XCEL-SE              1:43.18    1:28.39  
 18 Ulery, Harrison R         11 XCEL-SE                   NT    1:32.80  
 19 Davis, Chris A            12 Summit-GA            2:01.32    1:51.79  
 20 Magdy, Michel B           11 Nashville-SE              NT    1:52.23  
 
Event 45  Women 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burke, Lilly Ann P        10 XCEL-SE              1:14.67    1:13.43  
  2 Kitahara, Kendall Y       10 XCEL-SE              1:19.80    1:17.10  
  3 Wade, Taryn R             10 Nashville-SE         1:21.79    1:17.43  
  4 Enroth, Avery C           10 XCEL-SE              1:19.72    1:17.73  
  5 Pilkinton, Ophelia A       9 Nashville-SE         1:21.38    1:18.18  
  6 Patton, Camille C          9 Nashville-SE         1:24.98    1:19.80  
  7 Nik, Nadia N              10 Nashville-SE         1:19.76    1:21.56  
  8 Carmichael, Sara K        10 XCEL-SE              1:24.24    1:21.97  
  9 DeFore, Ellie A            9 Nashville-SE         1:23.45    1:22.11  
 10 Escalas, Marina J         10 Nashville-SE         1:35.90    1:24.16  
 11 Browne, Phoebe A          10 XCEL-SE              1:29.36    1:24.87  
 12 Zappala, Jenna M          10 Nashville-SE         1:36.48    1:26.28  
 13 Oldham, Millie C           9 Nashville-SE         1:26.33    1:27.04  
 14 Farmer, Amanda H           9 TSC-SE               1:26.43    1:28.07  
 15 Hopkins, Julia E          10 XCEL-SE              1:44.47    1:28.44  
 16 Harris, Erica R            9 XCEL-SE                   NT    1:29.31  
 17 Rheins, Kristin T         10 Nashville-SE              NT    1:29.57  
 18 Eaton, Jessie A           10 XCEL-SE              1:30.62    1:30.79  
 19 Calatrello, Annie S       10 Un-Dac-SE            1:28.18    1:32.26  
 20 Todd, Megan E             10 XCEL-SE              1:38.48    1:35.66  
 21 LeFave, Amanda M           9 MTSC-SE              1:41.37    1:39.59  
 22 McIllwain, Sophie L       10 MTSC-SE              1:43.92    1:42.68  
 23 Newtown, Miranda G         9 PST-KY               1:44.77    1:48.68  
 24 Petter, Sarah M           10 PST-KY               2:01.14    1:58.92  
 25 Magdy, Veronica B          9 Nashville-SE              NT    2:29.39  
 
Event 46  Men 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Trey P           10 XCEL-SE              1:07.91    1:06.88  
  2 Kazay, Brendan P           9 XCEL-SE              1:15.56    1:12.56  
  3 Carbone, Anthony J        10 XCEL-SE              1:19.94    1:18.97  
  4 Clemmer, Joey H           10 XCEL-SE              1:23.20    1:21.64  
  5 Fraser, Ethan A           10 Summit-GA            1:23.59    1:24.06  
  6 Brooks, David J           10 Nashville-SE              NT    1:25.26  
  7 Schiedemeyer, Daniel D    10 Nashville-SE         1:36.69    1:27.54  
  8 Gammons, Zac J            10 Nashville-SE         1:33.44    1:28.97  
  9 Nik, Adam N                9 Nashville-SE         1:28.44    1:29.76  
 10 Harvey, William J          9 Nashville-SE         1:31.51    1:31.09  
 11 Purcell, Mason S           9 PST-KY               1:47.94    1:40.03  
 12 Hill, Brett L              9 PST-KY               1:46.46    1:43.18  
 13 Baker, Justin A           10 PST-KY               2:00.34    1:44.99  
 14 Fortuna, Raphael A         9 XCEL-SE                   NT    1:55.24  
 
Event 47  Women 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oleksyk, Mikayla A         8 Nashville-SE              NT    1:40.52  
  2 Bogdan, Sarah G            8 Summit-GA                 NT    1:40.86  
  3 Henry, Amaya N             8 Nashville-SE         1:38.61    1:41.99  
  4 Alwis, Savi M              8 Nashville-SE         1:45.46    1:46.50  
  5 Clarke, Anna M             8 XCEL-SE                   NT    1:47.62  
  6 Schiedemeyer, Emily E      7 Nashville-SE              NT    1:49.17  
  7 Brazil, Cecilia A          8 XCEL-SE                   NT    1:49.89  
  8 Garcia, Paola P            7 Nashville-SE              NT    1:50.32  
  9 Byrd, Shannon E            8 XCEL-SE                   NT    1:56.63  
 10 Hollis, Alex P             8 XCEL-SE              2:35.02    2:04.80  
 11 Morgan, Rebecca E          7 MTSC-SE                   NT    2:08.42  
 12 Schiedemeyer, Annie M      6 Nashville-SE              NT    2:23.49  
 
Event 48  Men 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kinsler, Austin M          8 MTSC-SE              1:26.93    1:32.43  
  2 Calatrello, Henry H        7 Un-Dac-SE                 NT    1:32.51  
  3 Tiblier, Samuel H          8 XCEL-SE              2:02.78    1:40.29  
  4 Smith, Ben D               8 Summit-GA                 NT    1:40.43  
  5 Browne, Jake R             8 XCEL-SE              1:44.18    1:42.20  
  6 Burke, Camden L            8 XCEL-SE                   NT    1:49.94  
 
Event 49  Women 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibbons, Elizabeth M      12 XCEL-SE              1:23.04    1:22.53  
  2 Yao, Xiuya                12 Nashville-SE         1:25.27    1:25.18  
  3 Been, Olivia L            12 MTSC-SE              1:27.61    1:25.61  
  4 Wade, Tatum C             12 Nashville-SE         1:27.75    1:27.22  
  5 Robbins, J.C. C           11 Nashville-SE         1:34.49    1:35.34  
  6 Loh, Sage S               11 Nashville-SE         1:37.15    1:35.44  
  7 Minatra, Mary Lane L      12 XCEL-SE              1:38.45    1:36.85  
  8 Fell, Ty R                11 PST-KY               1:34.33    1:37.71  
  9 Wen, Jennifer Z           11 XCEL-SE              1:41.35    1:41.91  
 10 Fraser, Kyra E            12 Summit-GA            1:44.77    1:42.41  
 11 Heintz, Anna K            11 ASC-SC               1:39.94    1:42.68  
 12 Arkhipenko, Zina M        12 POST-SE              1:38.00    1:44.33  
 13 Gabel, Reilly C           11 Nashville-SE         1:51.09    1:46.23  
 14 Marshall, Alexis T        12 XCEL-SE                   NT    1:46.46  
 15 Arkhipenko, Rita A        12 POST-SE              1:43.00    1:47.78  
 16 Herline, Anna Clare C     11 Nashville-SE         2:06.83    1:48.13  
 17 Harvey, Madelyn S         12 Nashville-SE         1:45.67    1:48.66  
 18 Bell, Maria K             11 Huntsville-SE        1:46.93    1:51.01  
 19 Daniel, Schuyler R        12 XCEL-SE              1:50.74    1:51.20  
 20 Hopkins, Jenna E          12 XCEL-SE              2:01.56    1:52.09  
 21 Freeman, Addie B          11 XCEL-SE              1:51.95    1:54.14  
 22 Meyer, McKena L           11 UN-SE                1:59.74    1:55.65  
 23 Kenney, Kirsten R         11 XCEL-SE                   NT    2:02.38  
 24 Marshall, Jada R          11 XCEL-SE                   NT    2:06.56  
 
Event 50  Men 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunkley, Joshua M         11 XCEL-SE                   NT    1:37.84  
  2 Klinsky, Spencer A        11 XCEL-SE              1:41.03    1:37.97  
  3 Lim, Ethan E              12 MTSC-SE              1:45.61    1:39.44  
  4 Carrillo, Daniel          11 XCEL-SE                   NT    1:51.13  
  5 Warner, Camren C          11 XCEL-SE              1:52.93    1:51.97  
  6 Davis, Chris A            12 Summit-GA            1:53.65    1:53.11  
  7 Petter, Jacob D           12 PST-KY               2:12.82    2:08.18  
  8 Magdy, Michel B           11 Nashville-SE              NT    2:37.91  
 
Event 51  Women 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hines, Grace A            10 XCEL-SE              1:44.25    1:31.86  
  2 Yao, Youli                 9 Nashville-SE         1:39.35    1:37.30  
  3 Wade, Taryn R             10 Nashville-SE         1:44.56    1:40.32  
  4 Hollis, Claudia M         10 XCEL-SE              1:39.40    1:40.86  
  5 Enroth, Avery C           10 XCEL-SE              1:46.13    1:41.12  
  6 Escalas, Marina J         10 Nashville-SE         1:46.08    1:42.34  
  7 Guo, Tammy T               9 Nashville-SE         1:46.53    1:44.62  
  8 Browne, Phoebe A          10 XCEL-SE              1:48.91    1:46.62  
  9 Farmer, Amanda H           9 TSC-SE                    NT    1:46.94  
 10 Nik, Nadia N              10 Nashville-SE         1:46.06    1:48.30  
 11 Patton, Camille C          9 Nashville-SE              NT    1:49.08  
 12 Pilkinton, Ophelia A       9 Nashville-SE              NT    1:49.98  
 13 Calatrello, Annie S       10 Un-Dac-SE            1:50.27    1:51.71  
 14 Zappala, Jenna M          10 Nashville-SE         2:00.54    1:52.43  
 15 Ouellette, Morgan E        9 XCEL-SE              1:59.71    1:52.67  
 16 Bogdan, Sarah G            8 Summit-GA            2:01.29    1:56.77  
 17 Garcia, Cristina M         9 Nashville-SE         1:59.84    1:58.43  
 18 O'Connor, Haley A         10 MTSC-SE              2:00.50    2:00.30  
 19 Hopkins, Julia E          10 XCEL-SE              2:25.23    2:00.32  
 20 Rheins, Kristin T         10 Nashville-SE              NT    2:02.13  
 21 Oleksyk, Mikayla A         8 Nashville-SE              NT    2:05.47  
 22 Henry, Amaya N             8 Nashville-SE         2:06.11    2:11.12  
 23 LeFave, Amanda M           9 MTSC-SE                   NT    2:11.50  
 24 McIllwain, Sophie L       10 MTSC-SE                   NT    2:35.62  
 
Event 52  Men 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heintz, Andrew B          10 ASC-SC               1:33.45    1:34.11  
  2 Clemmer, Joey H           10 XCEL-SE              1:50.68    1:44.57  
  3 Freeman, Trey P           10 XCEL-SE              1:45.43    1:44.99  
  4 Carbone, Anthony J        10 XCEL-SE              1:42.91    1:45.52  
  5 Brooks, David J           10 Nashville-SE              NT    1:52.58  
  6 Calatrello, Henry H        7 Un-Dac-SE                 NT    1:58.07  
  7 Twillie, Joshua A         10 MTSC-SE              2:03.69    1:58.76  
  8 Schiedemeyer, Daniel D    10 Nashville-SE         2:03.56    2:01.21  
  9 Nik, Adam N                9 Nashville-SE         1:59.91    2:07.46  
 10 Hill, Brett L              9 PST-KY               2:12.40    2:11.13  
 11 Purcell, Mason S           9 PST-KY                    NT    2:19.29  
 
Event 53  Women 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swift, Lexi N             12 XCEL-SE                33.49      32.54  
  2 Gibbons, Elizabeth M      12 XCEL-SE                34.88      33.99  
  3 Been, Olivia L            12 MTSC-SE                33.58      34.33  
  4 Gafford, Samantha E       12 Nashville-SE           36.70      34.61  
  5 Friday, Rebekah F         12 XCEL-SE                37.81      36.23  
  6 Logan, Brenna R           12 Nashville-SE           37.97      36.37  
  7 Stevens, Kelsey J         12 PST-KY                 36.44      37.53  
  8 Daniel, Schuyler R        12 XCEL-SE                39.35      38.22  
  9 Farmer, Sara B            12 TSC-SE                 36.79      38.25  
 10 Young, Lexi E             12 XCEL-SE                41.16      38.46  
 11 Case, LaraBeth E          11 Nashville-SE           41.92      38.55  
 12 Patterson, Charlsi Jayne  11 UN-SE                  42.74      40.05  
 13 Minatra, Mary Lane L      12 XCEL-SE                40.88      40.27  
 14 Arkhipenko, Zina M        12 POST-SE                45.00      40.79  
 15 Wen, Jennifer Z           11 XCEL-SE                41.05      41.25  
 16 Clemmer, Kaori N          12 XCEL-SE                41.88      41.47  
 17 Scheler, Rachel J         11 Un-Dac-SE              40.95      42.14  
 18 Flynn, Bailey K           12 Nashville-SE           43.60      42.41  
 18 Pirolo, Andrea J          11 Nashville-SE           47.04      42.41  
 20 Amos, Delaney M           11 POST-SE                45.60      42.99  
 21 Gabel, Reilly C           11 Nashville-SE           43.77      43.25  
 22 Hopkins, Jenna E          12 XCEL-SE                53.06      44.92  
 23 Arkhipenko, Rita A        12 POST-SE                46.50      46.15  
 24 Meyer, McKena L           11 UN-SE                  43.90      48.27  
 25 Poore, Kirsten M          11 MTSC-SE                51.46      49.02  
 26 Freeman, Addie B          11 XCEL-SE                51.13      51.26  
 27 Wei, Jennifer L           12 XCEL-SE                   NT      52.50  
 28 Kenney, Kirsten R         11 XCEL-SE                   NT      54.99  
 
Event 54  Men 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shea, Andrew L            11 MSA-SE                 34.40      34.27  
  2 McCall, Will W            12 Nashville-SE           35.01      34.62  
  3 Moseley, Curtis M         12 XCEL-SE                40.44      37.41  
  4 Patrick, Elijah B         11 Nashville-SE           41.59      39.11  
  5 Charles, Casey M          11 Nashville-SE           39.43      40.07  
  6 Yang, James J             12 XCEL-SE                42.87      40.20  
  7 Abu-Shanab, Samad T       12 RRST-SE                37.17      40.53  
  8 Byrd, Thomas              12 XCEL-SE                   NT      42.34  
  9 Wallace, Connor P         12 XCEL-SE                41.50      42.56  
 10 Osteen, Nicholas R        12 XCEL-SE                   NT      42.82  
 11 Dunkley, Joshua M         11 XCEL-SE                   NT      43.10  
 12 Lim, Ethan E              12 MTSC-SE                42.75      43.32  
 13 Martin, Clark A           12 RRST-SE                42.92      43.95  
 14 Warner, Camren C          11 XCEL-SE                45.98      46.80  
 15 Ulery, Harrison R         11 XCEL-SE                   NT      47.49  
 16 Petter, Jacob D           12 PST-KY                 49.04      48.51  
 17 Carrillo, Daniel          11 XCEL-SE                   NT      49.13  
 18 Davis, Chris A            12 Summit-GA              54.23      53.45  
 19 Magdy, Michel B           11 Nashville-SE              NT    1:01.88  
 
Event 55  Women 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burke, Lilly Ann P        10 XCEL-SE                41.03      39.55  
  2 Hines, Grace A            10 XCEL-SE                41.85      40.81  
  3 Hollis, Claudia M         10 XCEL-SE                41.15      41.17  
  4 Wade, Taryn R             10 Nashville-SE           43.08      41.64  
  5 Yao, Youli                 9 Nashville-SE           43.64      42.62  
  6 Zappala, Jenna M          10 Nashville-SE           47.56      43.65  
  7 Carmichael, Sara K        10 XCEL-SE                46.18      44.50  
  8 Kitahara, Kendall Y       10 XCEL-SE                44.14      44.52  
  9 Harris, Erica R            9 XCEL-SE                   NT      45.29  
 10 Escalas, Marina J         10 Nashville-SE           48.32      45.62  
 11 Rheins, Kristin T         10 Nashville-SE              NT      45.89  
 12 Garcia, Cristina M         9 Nashville-SE           47.22      46.84  
 13 Oldham, Millie C           9 Nashville-SE           48.65      47.31  
 14 Farmer, Amanda H           9 TSC-SE                 46.42      47.66  
 15 McIllwain, Sophie L       10 MTSC-SE                   NT      48.40  
 16 O'Connor, Haley A         10 MTSC-SE                48.61      48.51  
 17 Hopkins, Julia E          10 XCEL-SE              1:00.88      48.59  
 18 Todd, Megan E             10 XCEL-SE                55.58      53.76  
 19 LeFave, Amanda M           9 MTSC-SE                54.06      54.47  
 20 Eaton, Jessie A           10 XCEL-SE                59.48      56.12  
 21 Petter, Sarah M           10 PST-KY                 57.31    1:01.30  
 -- Magdy, Veronica B          9 Nashville-SE              NT         DQ  
 -- Newtown, Miranda G         9 PST-KY                 55.71         DQ  
 
Event 56  Men 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kazay, Brendan P           9 XCEL-SE                40.77      38.47  
  2 Heintz, Andrew B          10 ASC-SC                 41.19      40.49  
  3 Gammons, Zac J            10 Nashville-SE           45.28      42.88  
  4 Fraser, Ethan A           10 Summit-GA              43.45      43.20  
  5 Carbone, Anthony J        10 XCEL-SE                41.88      43.98  
  6 Harvey, William J          9 Nashville-SE           46.88      48.02  
  7 Schiedemeyer, Daniel D    10 Nashville-SE           48.83      48.56  
  8 Nik, Adam N                9 Nashville-SE           48.42      49.03  
  9 Twillie, Joshua A         10 MTSC-SE                54.97      53.54  
 10 Hill, Brett L              9 PST-KY                 56.66      55.32  
 11 Purcell, Mason S           9 PST-KY                 59.62      58.18  
 12 Baker, Justin A           10 PST-KY               1:09.44      59.85  
 13 Fortuna, Raphael A         9 XCEL-SE                   NT    1:02.47  
 
Event 57  Women 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Amaya N             8 Nashville-SE           51.89      51.35  
  2 Clarke, Anna M             8 XCEL-SE                   NT      52.21  
  3 Brazil, Cecilia A          8 XCEL-SE                   NT      52.23  
  4 Oleksyk, Mikayla A         8 Nashville-SE              NT      53.43  
  5 Alwis, Savi M              8 Nashville-SE           52.64      54.00  
  6 Bogdan, Sarah G            8 Summit-GA              56.22      54.41  
  7 Garcia, Paola P            7 Nashville-SE              NT      58.39  
  8 Byrd, Shannon E            8 XCEL-SE                   NT      58.55  
  9 Browning, Jordan R         6 XCEL-SE                   NT      58.80  
 10 Schiedemeyer, Emily E      7 Nashville-SE              NT    1:00.32  
 11 Todd, Lauren A             7 XCEL-SE                   NT    1:11.18  
 12 Schiedemeyer, Annie M      6 Nashville-SE              NT    1:24.56  
 -- Morgan, Rebecca E          7 MTSC-SE                58.45         DQ  
 
Event 58  Men 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Ben D               8 Summit-GA                 NT      47.56  
  2 Tiblier, Samuel H          8 XCEL-SE                   NT      49.69  
  3 Browne, Jake R             8 XCEL-SE                56.10      54.16  
  4 Burke, Camden L            8 XCEL-SE                   NT      57.03  
  5 McCall, Rob R              7 Nashville-SE         1:02.14      58.07  
  6 Todd, Zachary N            8 XCEL-SE                   NT      59.29  
 
Event 59  Women 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Lilly Ann P        10 XCEL-SE              3:10.15    3:05.23  
  2 Enroth, Avery C           10 XCEL-SE              3:13.22    3:10.07  
  3 Pilkinton, Ophelia A       9 Nashville-SE         3:14.95    3:10.59  
  4 Wade, Taryn R             10 Nashville-SE         3:12.21    3:14.28  
  5 Nik, Nadia N              10 Nashville-SE         3:12.88    3:15.22  
  6 Kitahara, Kendall Y       10 XCEL-SE                   NT    3:15.96  
  7 Carmichael, Sara K        10 XCEL-SE              3:19.39    3:20.01  
  8 DeFore, Ellie A            9 Nashville-SE         3:30.10    3:24.40  
  9 Escalas, Marina J         10 Nashville-SE         3:30.16    3:33.55  
 10 Oldham, Millie C           9 Nashville-SE              NT    3:35.60  
 11 Browne, Phoebe A          10 XCEL-SE                   NT    3:36.48  
 12 Calatrello, Annie S       10 Un-Dac-SE            3:27.03    3:38.05  
 13 Ouellette, Morgan E        9 XCEL-SE              3:50.55    3:39.00  
 14 Garcia, Cristina M         9 Nashville-SE         4:03.99    3:40.92  
 15 Guo, Tammy T               9 Nashville-SE         3:40.91    3:46.57  
 16 Rheins, Kristin T         10 Nashville-SE              NT    3:53.15  
 17 Eaton, Jessie A           10 XCEL-SE              4:59.34    4:06.37  
 18 LeFave, Amanda M           9 MTSC-SE                   NT    4:09.69  
 19 Todd, Megan E             10 XCEL-SE                   NT    4:18.47  
 -- Patton, Camille C          9 Nashville-SE         3:17.11         DQ  
 -- Yao, Youli                 9 Nashville-SE         3:12.74         DQ  
 -- Newtown, Miranda G         9 PST-KY               4:48.31         DQ  
 
Event 60  Men 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Trey P           10 XCEL-SE              2:59.17    2:59.44  
  2 Heintz, Andrew B          10 ASC-SC               3:04.86    3:06.00  
  3 Kazay, Brendan P           9 XCEL-SE                   NT    3:12.23  
  4 Kinsler, Austin M          8 MTSC-SE              3:44.87    3:42.47  
  5 Hill, Brett L              9 PST-KY               4:55.59    4:26.52  
 -- Baker, Justin A           10 PST-KY                    NT         DQ  
 -- Harvey, William J          9 Nashville-SE         3:44.15         DQ  
 
Event 61  Women 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friday, Rebekah F         12 XCEL-SE              2:43.39    2:38.77  
  2 Been, Olivia L            12 MTSC-SE              2:38.00    2:39.44  
  3 Yao, Xiuya                12 Nashville-SE         2:42.96    2:42.70  
  4 Wade, Tatum C             12 Nashville-SE         2:47.04    2:45.12  
  5 Swift, Lexi N             12 XCEL-SE              2:44.69    2:49.00  
  6 Logan, Brenna R           12 Nashville-SE         2:55.48    2:53.24  
  7 Case, LaraBeth E          11 Nashville-SE         3:00.89    2:55.58  
  8 Young, Lexi E             12 XCEL-SE              2:56.92    2:55.59  
  9 Gafford, Samantha E       12 Nashville-SE         2:56.56    2:57.29  
 10 Fraser, Kyra E            12 Summit-GA            2:55.74    2:59.46  
 11 Patterson, Charlsi Jayne  11 UN-SE                3:05.78    3:01.37  
 12 Robbins, J.C. C           11 Nashville-SE         3:01.56    3:02.81  
 13 Minatra, Mary Lane L      12 XCEL-SE              3:04.84    3:05.22  
 14 Flynn, Bailey K           12 Nashville-SE         3:01.97    3:05.50  
 15 Loh, Sage S               11 Nashville-SE         3:15.84    3:05.91  
 16 Clemmer, Kaori N          12 XCEL-SE              3:24.43    3:06.47  
 17 Fell, Ty R                11 PST-KY               2:58.19    3:08.80  
 18 Heintz, Anna K            11 ASC-SC               3:09.24    3:09.50  
 19 Bell, Maria K             11 Huntsville-SE        3:13.73    3:09.60  
 20 Gabel, Reilly C           11 Nashville-SE         3:14.18    3:16.42  
 21 Pirolo, Andrea J          11 Nashville-SE         3:15.08    3:17.51  
 22 Herline, Anna Clare C     11 Nashville-SE         3:22.96    3:21.37  
 23 Collinsworth, Lindsey K   11 MTSC-SE              3:33.63    3:26.38  
 24 Scheler, Rachel J         11 Un-Dac-SE                 NT    3:28.31  
 -- Kenney, Kirsten R         11 XCEL-SE                   NT         DQ  
 
Event 62  Men 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shea, Andrew L            11 MSA-SE               2:46.27    2:44.63  
  2 McCall, Will W            12 Nashville-SE         2:50.37    2:44.80  
  3 Moseley, Curtis M         12 XCEL-SE              2:53.77    2:46.83  
  4 Klinsky, Spencer A        11 XCEL-SE              2:58.50    2:59.66  
  5 Charles, Casey M          11 Nashville-SE         2:58.74    3:00.97  
  6 Abu-Shanab, Samad T       12 RRST-SE                   NT    3:04.24  
  7 Yang, James J             12 XCEL-SE              3:36.26    3:05.56  
  8 Dunkley, Joshua M         11 XCEL-SE                   NT    3:08.50  
  9 Patrick, Elijah B         11 Nashville-SE         3:12.27    3:10.17  
 10 Wallace, Connor P         12 XCEL-SE              3:08.90    3:14.10  
 11 Byrd, Thomas              12 XCEL-SE                   NT    3:19.15  
 12 Martin, Clark A           12 RRST-SE              3:17.46    3:20.99  
 13 Lim, Ethan E              12 MTSC-SE              3:33.94    3:24.27  
 14 Carrillo, Daniel          11 XCEL-SE                   NT    3:45.66  
 15 Ulery, Harrison R         11 XCEL-SE                   NT    3:55.82  
 -- Warner, Camren C          11 XCEL-SE                   NT         DQ  
 
Event 63  Women 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            2:14.70    2:09.12  
     1) Pope, Maggie T 14               2) Scheriger, Paige P 14          
     3) Klinsky, Logan M 14             4) Page, Bailey M 14              
  2 Excel Aquatics-SE  'B'                            2:42.93    2:28.61  
     1) Colombo, Zoe C 13               2) Kolbe, Madison G 14            
     3) Kimmet, Danielle N 13           4) Byrn, Emily A 14               
 
Event 64  Men 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            2:04.24    2:05.05  
     1) Ng, Nicholas D 14               2) Browne, Ethan M 13             
     3) Carbone, Joey J 13              4) Beach, Matthew G 13            
  2 Excel Aquatics-SE  'B'                            2:11.41    2:06.90  
     1) Rusznak, Mark 13                2) Liang, Alan H 14               
     3) Vidineyev, Arthur K 14          4) Hinson, Chandler S 14          
  3 Excel Aquatics-SE  'C'                            2:28.74    2:27.44  
     1) Jewell, Jordan K 13             2) Betts, Sam P 13                
     3) Harry, Matthew S 14             4) Cantrell, Daulton D 14         
 
Event 65  Women 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'B'                            2:10.77    2:10.52  
     1) Morris, Emma E 16               2) Browne, Hailey A 15            
     3) Janowicz, Lissa D 17            4) Menke, Sara E 16               
  2 Excel Aquatics-SE  'A'                            1:58.68    2:13.76  
     1) Bechtel, Caroline M 16          2) Smith, Nancy Claire C 15       
     3) Bechtel, Christina G 16         4) Sargent, Katherine A 17        
 
Event 66  Men 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            1:55.59    2:04.16  
     1) Ng, Michael A 17                2) Lynch, Jack M 17               
     3) Baxter, Bink R 17               4) Graves, Robbie O 15            
  2 Excel Aquatics-SE  'B'                            2:19.43    2:05.82  
     1) Kent, Zach M 16                 2) Moseley, James R 16            
     3) Rowland, Paul A 16              4) Watson, Tripp E 15             
 
Event 67  Women 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope, Maggie T            14 XCEL-SE              2:36.45    2:32.84  
  2 Scheriger, Paige P        14 XCEL-SE              2:41.54    2:43.28  
  3 Graumann, Logan D         13 Blast-SE             2:47.49    2:47.94  
  4 Kimmet, Danielle N        13 XCEL-SE              2:52.03    2:50.03  
  5 Kolbe, Madison G          14 XCEL-SE              2:58.76    2:53.31  
  6 Fell, Oliver O            13 PST-KY               2:47.40    2:58.60  
  7 Case, Alexis V            14 Nashville-SE         3:10.62    3:03.60  
  8 Burke, Madalyn L          14 Summit-GA            3:10.58    3:14.87  
 -- Bush, Sarah K             14 UN-SE                2:42.04         DQ  
 
Event 68  Men 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oatman, Logan E           14 PST-KY               2:22.57    2:18.37  
  2 Hinson, Chandler S        14 XCEL-SE              2:24.92    2:26.77  
  3 Liang, Alan H             14 XCEL-SE              2:28.63    2:34.79  
  4 Ng, Nicholas D            14 XCEL-SE              2:36.93    2:35.52  
  5 Rusznak, Mark             13 XCEL-SE                   NT    2:36.57  
  6 Gray, Alexander S         13 Nashville-SE         2:37.29    2:36.86  
  7 Jewell, Jordan K          13 XCEL-SE                   NT    2:45.04  
  8 Prince, Jack I            14 Nashville-SE              NT    2:48.84  
  9 Harry, Matthew S          14 XCEL-SE              3:03.62    2:48.99  
 10 Crenshaw, John Franklin   13 Nashville-SE         2:49.24    2:49.96  
 11 Betts, Sam P              13 XCEL-SE                   NT    3:03.54  
 12 Skoda, Clay D             13 Nashville-SE              NT    3:07.10  
 
Event 69  Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bechtel, Christina G      16 XCEL-SE              2:30.70    2:31.20  
  2 Swift, Lexi N             12 XCEL-SE              2:37.57    2:38.11  
  3 Morris, Emma E            16 XCEL-SE              2:32.51    2:38.75  
  4 Parker, Evan n            14 Summit-GA            2:37.50    2:38.79  
  5 Bechtel, Caroline M       16 XCEL-SE              2:28.95    2:41.45  
  6 Sargent, Katherine A      17 XCEL-SE              2:45.34    2:42.17  
  7 Smith, Nancy Claire C     15 XCEL-SE              2:44.88    2:42.56  
  8 Janowicz, Lissa D         17 XCEL-SE              2:40.10    2:43.31  
  9 Van Ryckeghem, Grace E    16 XCEL-SE              2:47.12    2:45.07  
 10 Menke, Sara E             16 XCEL-SE              2:44.74    2:45.30  
 11 Been, Olivia L            12 MTSC-SE                   NT    2:47.75  
 12 Thompson, Lexy C          15 Blast-SE             2:55.24    2:56.00  
 13 Luetzow, Karla E          16 XCEL-SE              2:56.84    2:58.02  
 14 Kaegi, Rachel E           16 XCEL-SE              2:57.66    2:58.80  
 15 McGee, Kaylee A           15 MTSC-SE              3:12.59    3:12.62  
 
Event 70  Men 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Maclin M           16 Nashville-SE         2:12.34    2:19.09  
  2 Ng, Michael A             17 XCEL-SE              2:09.37    2:19.27  
  3 Bolton, Brian K           18 Nashville-SE         2:09.61    2:26.28  
  4 Norem, Erick F            16 COAS-LA              2:46.37    2:28.23  
  5 Moseley, James R          16 XCEL-SE              2:28.02    2:29.94  
  6 Kent, Zach M              16 XCEL-SE              2:18.47    2:30.91  
  7 Lynch, Jack M             17 XCEL-SE              2:40.97    2:32.42  
  8 Graves, Robbie O          15 XCEL-SE                   NT    2:33.86  
  9 Watson, Tripp E           15 XCEL-SE                   NT    2:34.79  
 10 Gormsen, Dylan J          16 Nashville-SE         2:41.35    2:38.01  
 11 DeFore, Jackson N         11 Nashville-SE              NT    2:38.75  
 12 Cown  IV, BO H            16 Summit-GA            2:50.14    2:40.32  
 13 Messler, Clarence S       19 Summit-GA            2:40.71    2:40.47  
 14 McCall, Will W            12 Nashville-SE              NT    2:43.34  
 15 Smith, Nicholas           16 XCEL-SE                   NT    2:43.45  
 
Event 71  Women 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolbe, Madison G          14 XCEL-SE              1:25.52    1:23.31  
  2 Escalas, Elena L          13 Nashville-SE         1:26.26    1:24.13  
  3 Klinsky, Logan M          14 XCEL-SE              1:25.07    1:24.52  
  4 Page, Bailey M            14 XCEL-SE              1:30.14    1:27.41  
  5 Waller, Carissa M         14 Nashville-SE         1:37.52    1:36.12  
  6 Burkett, Elizabeth A      14 MTSC-SE              1:41.61    1:39.73  
  6 Byrn, Emily A             14 XCEL-SE              1:43.19    1:39.73  
  8 Dallas, Tori R            13 PST-KY               1:39.00    1:39.93  
  9 Kimmet, Danielle N        13 XCEL-SE                   NT    1:41.07  
 10 Burke, Madalyn L          14 Summit-GA            1:38.41    1:43.44  
 11 Fell, Oliver O            13 PST-KY               1:38.04    1:43.52  
 12 Colombo, Zoe C            13 XCEL-SE              1:51.45    1:45.41  
 13 van Solingen, Lieselotte  13 XCEL-SE                   NT    1:47.25  
 14 Tungate, Morgan R         13 MTSC-SE              1:49.25    1:49.48  
 15 Lee, Rachel A             14 XCEL-SE              1:59.79    1:57.20  
 
Event 72  Men 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Browne, Ethan M           13 XCEL-SE              1:20.89    1:17.85  
  2 Linzie, Andrew R          14 Summit-GA            1:20.25    1:18.79  
  3 Carbone, Joey J           13 XCEL-SE                   NT    1:21.19  
  4 Liang, Alan H             14 XCEL-SE              1:18.76    1:21.86  
  5 Ng, Nicholas D            14 XCEL-SE              1:24.65    1:24.29  
  6 Rusznak, Mark             13 XCEL-SE              1:30.40    1:24.71  
  7 McCrary, Ben T            14 RRST-SE              1:23.77    1:25.67  
  8 Gray, Alexander S         13 Nashville-SE         1:24.80    1:26.54  
  9 Hinson, Chandler S        14 XCEL-SE                   NT    1:28.41  
 10 Cissell, Joseph H         14 Summit-GA            1:36.15    1:29.29  
 11 Cantrell, Daulton D       14 XCEL-SE              1:34.01    1:29.31  
 12 Bruch, Dominic L          13 POST-SE              1:31.52    1:29.34  
 13 Weaver, Matthew S         14 RRST-SE              1:29.47    1:30.62  
 14 Frantzen, Gavin R         13 XCEL-SE                   NT    1:34.97  
 15 Betts, Sam P              13 XCEL-SE              1:36.64    1:35.80  
 16 Rowland, Mark E           14 XCEL-SE              1:47.92    1:36.39  
 17 Jewell, Jordan K          13 XCEL-SE              1:39.33    1:37.95  
 18 Harry, Matthew S          14 XCEL-SE              1:47.71    1:41.61  
 19 Fischer, Cole H           13 XCEL-SE              2:03.55    1:46.94  
 
Event 73  Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Nancy Claire C     15 XCEL-SE              1:18.67    1:20.68  
  2 Browne, Hailey A          15 XCEL-SE              1:19.91    1:21.90  
  3 Janowicz, Lissa D         17 XCEL-SE              1:22.66    1:28.34  
  4 Jackson, Kaitlynn E       16 XCEL-SE              1:26.12    1:29.62  
  5 Alexander, Blaike S       16 MTSC-SE              1:35.06    1:31.51  
  6 Mattix, Alaina M          15 Summit-GA            1:35.27    1:33.05  
  7 McFadden, Abigail M       15 XCEL-SE                   NT    1:33.10  
  8 Embretson, Beth C         15 Nashville-SE         1:33.54    1:33.72  
  9 Watkins, Ali P            15 Summit-GA            1:40.02    1:34.25  
 10 Colombo, Diane M          16 XCEL-SE              1:36.20    1:35.11  
 11 Cooksey, Lauren E         15 MTSC-SE              1:34.00    1:35.25  
 12 Luetzow, Karla E          16 XCEL-SE              1:28.32    1:35.63  
 13 Thompson, Lexy C          15 Blast-SE             1:35.44    1:36.00  
 14 Kiefer, Kait L            16 MTSC-SE                   NT    1:39.76  
 15 Painter, Alex L           16 XCEL-SE              1:42.42    1:47.33  
 
Event 74  Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kimery, Zak A             16 Summit-GA            1:16.41    1:17.66  
  2 Ng, Michael A             17 XCEL-SE              1:20.28    1:17.90  
  3 Norem, Erick F            16 COAS-LA              1:18.20    1:18.57  
  4 Carbone, James J          49 XCEL-SE                   NT    1:19.47  
  5 Graves, Robbie O          15 XCEL-SE                   NT    1:22.08  
  6 Wise, Bradley M           18 Summit-GA            1:17.01    1:22.37  
  7 Rowland, Paul A           16 XCEL-SE                   NT    1:23.20  
  8 Wise, Scott M             18 Summit-GA            1:18.07    1:23.44  
  9 Martin, Rick W            17 RRST-SE              1:18.51    1:26.92  
 10 DeFore, Jackson N         11 Nashville-SE         1:35.83    1:27.33  
 11 Houston, Jackson T        15 XCEL-SE              1:24.70    1:28.98  
 12 Mainland, John C          16 XCEL-SE              1:44.83    1:30.17  
 13 Cook, Austin B            15 MTSC-SE                   NT    1:31.03  
 14 Cown  IV, BO H            16 Summit-GA            1:39.97    1:35.06  
 
Event 75  Women 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope, Maggie T            14 XCEL-SE              2:16.48    2:19.99  
  2 Page, Bailey M            14 XCEL-SE              2:20.83    2:20.50  
  3 Kimmet, Danielle N        13 XCEL-SE              2:25.10    2:27.52  
  4 Graumann, Logan D         13 Blast-SE             2:30.35    2:28.68  
  5 Kolbe, Madison G          14 XCEL-SE              2:29.03    2:37.22  
  6 Waller, Carissa M         14 Nashville-SE         2:24.19    2:37.60  
  7 Loftis, Emily F           13 MTSC-SE              2:38.41    2:39.75  
  8 Case, Alexis V            14 Nashville-SE         2:44.68    2:44.32  
  9 Fell, Oliver O            13 PST-KY               2:34.22    2:44.44  
 10 Dallas, Tori R            13 PST-KY               2:54.26    2:50.66  
 11 Jones, Austen G           13 MTSC-SE              2:48.47    2:51.66  
 12 Burke, Madalyn L          14 Summit-GA            2:49.24    2:52.84  
 13 Colombo, Zoe C            13 XCEL-SE                   NT    2:56.42  
 14 Tungate, Morgan R         13 MTSC-SE                   NT    2:58.40  
 15 Lee, Rachel A             14 XCEL-SE              3:11.17    2:59.26  
 
Event 76  Men 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carbone, Joey J           13 XCEL-SE              2:04.67    2:06.90  
  2 Vidineyev, Arthur K       14 XCEL-SE              2:10.06    2:09.95  
  2 Oatman, Logan E           14 PST-KY               2:11.97    2:09.95  
  4 Beach, Matthew G          13 XCEL-SE              2:09.11    2:11.06  
  5 Hinson, Chandler S        14 XCEL-SE              2:11.21    2:16.36  
  6 Linzie, Andrew R          14 Summit-GA            2:17.09    2:16.37  
  7 McCrary, Ben T            14 RRST-SE              2:10.39    2:17.58  
  8 Rusznak, Mark             13 XCEL-SE              2:25.86    2:18.90  
  9 Ng, Nicholas D            14 XCEL-SE              2:19.60    2:20.90  
 10 Browne, Ethan M           13 XCEL-SE                   NT    2:23.04  
 11 Cissell, Joseph H         14 Summit-GA            2:27.87    2:26.24  
 12 Gray, Alexander S         13 Nashville-SE         2:37.08    2:27.65  
 13 Prince, Jack I            14 Nashville-SE         2:34.73    2:30.12  
 14 Harry, Matthew S          14 XCEL-SE              2:45.78    2:34.52  
 15 Weaver, Matthew S         14 RRST-SE              2:37.62    2:35.74  
 16 Jewell, Jordan K          13 XCEL-SE              2:39.45    2:38.61  
 17 Cantrell, Daulton D       14 XCEL-SE              2:46.62    2:40.05  
 18 Crenshaw, John Franklin   13 Nashville-SE         2:40.77    2:41.46  
 19 Betts, Sam P              13 XCEL-SE              2:52.28    2:42.58  
 20 Fischer, Cole H           13 XCEL-SE              2:40.52    2:43.41  
 21 Frantzen, Gavin R         13 XCEL-SE                   NT    2:44.12  
 
Event 77  Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menke, Sara E             16 XCEL-SE              2:11.30    2:16.15  
  2 Sargent, Katherine A      17 XCEL-SE              2:16.26    2:20.40  
  3 Mattix, Alaina M          15 Summit-GA            2:26.56    2:20.55  
  4 Van Ryckeghem, Grace E    16 XCEL-SE              2:24.00    2:22.35  
  5 Browne, Hailey A          15 XCEL-SE                   NT    2:26.53  
  6 Kaegi, Rachel E           16 XCEL-SE              2:28.60    2:32.42  
  7 Gallerani, Kylie A        15 MTSC-SE              2:36.75    2:33.14  
  8 Luetzow, Karla E          16 XCEL-SE              2:28.17    2:36.63  
  9 McFadden, Abigail M       15 XCEL-SE                   NT    2:36.83  
 10 Thompson, Lexy C          15 Blast-SE             2:35.42    2:40.73  
 11 Colombo, Diane M          16 XCEL-SE              2:35.74    2:41.96  
 12 Embretson, Beth C         15 Nashville-SE         2:48.06    2:47.29  
 13 Alexander, Blaike S       16 MTSC-SE              2:40.74    2:48.28  
 
Event 78  Men 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bolton, Brian K           18 Nashville-SE         1:57.96    2:09.01  
  2 Baxter, Bink R            17 XCEL-SE              2:09.08    2:10.96  
  3 Lynch, Jack M             17 XCEL-SE              2:15.31    2:14.98  
  4 Moseley, James R          16 XCEL-SE              2:12.26    2:15.14  
  5 Messler, Clarence S       19 Summit-GA            2:13.05    2:16.39  
  6 Rogers, Trent J           15 XCEL-SE                   NT    2:18.28  
  7 DeFore, Jackson N         11 Nashville-SE         2:15.01    2:18.63  
  8 Norem, Erick F            16 COAS-LA              2:17.86    2:20.98  
  9 Kent, Zach M              16 XCEL-SE              2:09.91    2:21.31  
 10 Clark, Carter M           17 XCEL-SE              2:09.09    2:21.74  
 11 Wise, Scott M             18 Summit-GA            2:17.58    2:23.06  
 12 Cown  IV, BO H            16 Summit-GA            2:20.78    2:25.16  
 13 Watson, Tripp E           15 XCEL-SE                   NT    2:26.74  
 14 Gormsen, Dylan J          16 Nashville-SE         2:28.28    2:26.80  
 15 Mainland, John C          16 XCEL-SE              3:00.01    2:27.86  
 
Event 79  Women 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope, Maggie T            14 XCEL-SE              1:10.90    1:11.46  
  2 Klinsky, Logan M          14 XCEL-SE              1:11.78    1:12.46  
  3 Page, Bailey M            14 XCEL-SE              1:14.98    1:13.30  
  4 Waller, Carissa M         14 Nashville-SE         1:12.16    1:14.43  
  5 Kimmet, Danielle N        13 XCEL-SE              1:18.08    1:19.01  
  6 Escalas, Elena L          13 Nashville-SE              NT    1:19.52  
  7 Bush, Sarah K             14 UN-SE                1:15.00    1:19.62  
  8 Scheriger, Paige P        14 XCEL-SE              1:23.55    1:19.70  
  9 Loftis, Emily F           13 MTSC-SE              1:24.37    1:22.17  
 10 Case, Alexis V            14 Nashville-SE         1:28.75    1:29.06  
 11 Fell, Oliver O            13 PST-KY               1:20.62    1:29.37  
 12 Dallas, Tori R            13 PST-KY               1:33.74    1:38.33  
 
Event 80  Men 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carbone, Joey J           13 XCEL-SE              1:03.49    1:03.40  
  2 Oatman, Logan E           14 PST-KY               1:05.94    1:05.91  
  3 Beach, Matthew G          13 XCEL-SE              1:05.56    1:07.32  
  4 Liang, Alan H             14 XCEL-SE              1:07.72    1:08.92  
  5 Ng, Nicholas D            14 XCEL-SE              1:09.37    1:09.98  
  6 Cissell, Joseph H         14 Summit-GA            1:10.85    1:10.12  
  7 Linzie, Andrew R          14 Summit-GA            1:10.81    1:13.18  
  8 McCrary, Ben T            14 RRST-SE              1:13.71    1:14.51  
  9 Prince, Jack I            14 Nashville-SE         1:16.61    1:18.19  
 10 Crenshaw, John Franklin   13 Nashville-SE         1:19.47    1:18.74  
 
Event 81  Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bechtel, Christina G      16 XCEL-SE              1:01.56    1:05.42  
  2 Janowicz, Lissa D         17 XCEL-SE              1:05.63    1:08.87  
  3 Kaegi, Rachel E           16 XCEL-SE              1:08.74    1:11.28  
  4 Bechtel, Caroline M       16 XCEL-SE              1:07.15    1:12.87  
  5 Van Ryckeghem, Grace E    16 XCEL-SE              1:19.42    1:13.36  
  6 Smith, Nancy Claire C     15 XCEL-SE              1:10.94    1:13.91  
  7 Sargent, Katherine A      17 XCEL-SE              1:08.55    1:14.21  
  8 Parker, Evan n            14 Summit-GA            1:17.74    1:16.17  
  9 Morris, Emma E            16 XCEL-SE              1:10.69    1:17.84  
 10 Menke, Sara E             16 XCEL-SE              1:22.67    1:18.64  
 11 Been, Olivia L            12 MTSC-SE                   NT    1:19.01  
 12 Mattix, Alaina M          15 Summit-GA            1:20.47    1:19.61  
 13 Painter, Alex L           16 XCEL-SE              1:25.29    1:26.69  
 14 Watkins, Ali P            15 Summit-GA            1:31.32    1:27.11  
 15 Kiefer, Kait L            16 MTSC-SE              1:27.99    1:27.61  
 16 Cooksey, Lauren E         15 MTSC-SE              1:23.74    1:28.67  
 17 Embretson, Beth C         15 Nashville-SE              NT    1:31.75  
 18 Luetzow, Karla E          16 XCEL-SE              1:24.97    1:32.62  
 
Event 82  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Maclin M           16 Nashville-SE           56.25      58.70  
  2 Ng, Michael A             17 XCEL-SE                59.81    1:00.79  
  3 Carbone, Christian J      16 UN-SE                     NT    1:03.63  
  4 Messler, Clarence S       19 Summit-GA              58.78    1:06.58  
  5 DeFore, Jackson N         11 Nashville-SE         1:09.67    1:07.83  
  6 Kent, Zach M              16 XCEL-SE              1:11.92    1:08.33  
  7 Wise, Bradley M           18 Summit-GA            1:03.27    1:08.84  
  8 Graves, Robbie O          15 XCEL-SE                   NT    1:10.83  
  9 Moseley, James R          16 XCEL-SE              1:09.89    1:11.34  
 10 Houston, Jackson T        15 XCEL-SE              1:10.50    1:11.48  
 11 Musselwhite, Daniel P     17 Nashville-SE         1:01.18    1:13.68  
 12 Baxter, Bink R            17 XCEL-SE              1:06.12    1:14.31  
 13 Smith, Nicholas           16 XCEL-SE                   NT    1:15.82  
 14 Martin, Rick W            17 RRST-SE              1:05.79    1:16.79  
 15 Creekmore, Todd P         16 MTSC-SE              1:20.09    1:23.15  
 
Event 83  Women 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klinsky, Logan M          14 XCEL-SE                29.07      29.20  
  2 Graumann, Logan D         13 Blast-SE               30.79      30.57  
  3 Byrn, Emily A             14 XCEL-SE                36.00      32.53  
  4 Escalas, Elena L          13 Nashville-SE           31.84      32.76  
  5 Waller, Carissa M         14 Nashville-SE           32.47      33.47  
  6 Loftis, Emily F           13 MTSC-SE                32.72      33.73  
  7 Colombo, Zoe C            13 XCEL-SE                37.16      34.10  
  8 Burke, Madalyn L          14 Summit-GA              34.89      34.15  
  9 Jones, Austen G           13 MTSC-SE                34.14      34.42  
 10 Lee, Rachel A             14 XCEL-SE                37.06      35.13  
 11 Case, Alexis V            14 Nashville-SE           34.85      35.23  
 12 Tungate, Morgan R         13 MTSC-SE                34.92      36.26  
 13 Dallas, Tori R            13 PST-KY                 36.05      36.27  
 14 Burkett, Elizabeth A      14 MTSC-SE                38.24      38.06  
 15 van Solingen, Lieselotte  13 XCEL-SE                   NT      38.75  
 16 Glass, Autumn B           13 MTSC-SE                   NT      39.89  
 
Event 84  Men 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carbone, Joey J           13 XCEL-SE                26.47      26.19  
  2 Linzie, Andrew R          14 Summit-GA              28.60      27.78  
  3 Hinson, Chandler S        14 XCEL-SE                28.31      28.39  
  4 Cissell, Joseph H         14 Summit-GA              28.66      28.46  
  5 Beach, Matthew G          13 XCEL-SE                27.57      28.53  
  6 Liang, Alan H             14 XCEL-SE                28.15      28.74  
  7 McCrary, Ben T            14 RRST-SE                28.38      29.01  
  8 Oatman, Logan E           14 PST-KY                 28.12      29.04  
  9 Rusznak, Mark             13 XCEL-SE                30.38      29.17  
 10 Browne, Ethan M           13 XCEL-SE                30.02      30.10  
 11 Frantzen, Gavin R         13 XCEL-SE                   NT      30.69  
 12 Crenshaw, John Franklin   13 Nashville-SE           29.61      31.53  
 13 Jewell, Jordan K          13 XCEL-SE                31.90      31.72  
 14 Weaver, Matthew S         14 RRST-SE                32.03      32.13  
 15 Harry, Matthew S          14 XCEL-SE                34.36      32.87  
 16 Rowland, Mark E           14 XCEL-SE                39.60      33.11  
 17 Cantrell, Daulton D       14 XCEL-SE                33.80      33.12  
 18 Bruch, Dominic L          13 POST-SE                34.86      33.31  
 19 Skoda, Clay D             13 Nashville-SE              NT      34.01  
 20 Betts, Sam P              13 XCEL-SE                   NT      34.25  
 21 Goyal, Abhinav            14 XCEL-SE                   NT      39.26  
 -- Gray, Alexander S         13 Nashville-SE           28.88         DQ  
 
Event 85  Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattix, Alaina M          15 Summit-GA              28.48      28.58  
  2 Bechtel, Christina G      16 XCEL-SE                28.07      29.61  
  3 Morris, Emma E            16 XCEL-SE                28.88      30.27  
  4 Browne, Hailey A          15 XCEL-SE                29.66      30.65  
  5 Jackson, Kaitlynn E       16 XCEL-SE                30.48      31.42  
  6 Kiefer, Kait L            16 MTSC-SE                31.89      31.57  
  7 Gallerani, Kylie A        15 MTSC-SE                37.57      31.95  
  8 Parker, Evan n            14 Summit-GA              32.51      32.11  
  9 Watkins, Ali P            15 Summit-GA              34.41      32.40  
 10 McFadden, Abigail M       15 XCEL-SE                   NT      32.55  
 11 Thompson, Lexy C          15 Blast-SE               32.35      32.94  
 12 Alexander, Blaike S       16 MTSC-SE                33.43      33.04  
 13 Kaegi, Rachel E           16 XCEL-SE                31.28      33.29  
 14 McGee, Kaylee A           15 MTSC-SE                33.56      33.57  
 15 Embretson, Beth C         15 Nashville-SE           33.81      33.76  
 16 Painter, Alex L           16 XCEL-SE                34.58      35.34  
 17 Cooksey, Lauren E         15 MTSC-SE                36.14      35.43  
 
Event 86  Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Maclin M           16 Nashville-SE           24.67      25.52  
  2 Ng, Michael A             17 XCEL-SE                25.97      26.04  
  3 Bolton, Brian K           18 Nashville-SE           25.45      26.31  
  4 Messler, Clarence S       19 Summit-GA              25.32      26.77  
  5 Carbone, Christian J      16 UN-SE                     NT      26.94  
  6 Watson, Tripp E           15 XCEL-SE                29.29      27.08  
  7 Kimery, Zak A             16 Summit-GA              27.24      27.33  
  8 Carbone, James J          49 XCEL-SE                   NT      27.81  
  9 Norem, Erick F            16 COAS-LA                29.37      28.20  
 10 Wise, Bradley M           18 Summit-GA              27.82      28.33  
 11 Martin, Rick W            17 RRST-SE                27.23      28.41  
 12 Rogers, Trent J           15 XCEL-SE                   NT      28.81  
 13 Wise, Scott M             18 Summit-GA              27.06      28.92  
 14 Gormsen, Dylan J          16 Nashville-SE           29.94      29.36  
 15 Mainland, John C          16 XCEL-SE                36.32      29.67  
 16 Cown  IV, BO H            16 Summit-GA              30.47      29.95  
 17 Smith, Nicholas           16 XCEL-SE                   NT      30.41  
 18 Cook, Austin B            15 MTSC-SE                   NT      30.93  
 19 Houston, Jackson T        15 XCEL-SE                30.40      31.04  
 20 Creekmore, Todd P         16 MTSC-SE                32.05      31.08  
 
Event 87  Girls 12 & Under 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Been, Olivia L            12 MTSC-SE             20:25.68   19:35.13  
  2 Friday, Rebekah F         12 XCEL-SE             21:02.63   19:55.76  
  3 Fraser, Kyra E            12 Summit-GA           22:54.71   21:10.38  
 
Event 87  Girls 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Page, Bailey M            14 XCEL-SE             20:00.89   19:48.28  
  2 Scheriger, Paige P        14 XCEL-SE             20:00.89   20:03.45  
  3 Pope, Maggie T            14 XCEL-SE             19:57.35   20:05.57  
  4 Graumann, Logan D         13 Blast-SE            19:58.09   20:24.17  
  5 Kolbe, Madison G          14 XCEL-SE             20:00.89   21:35.46  
 
Event 87  Women 15 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menke, Sara E             16 XCEL-SE             17:47.80   18:21.30  
  2 Van Ryckeghem, Grace E    16 XCEL-SE             18:53.16   18:48.44  
  3 Kwok, Jennifer A          20 Nashville-SE        18:42.20   19:19.92  
  4 Smith, Nancy Claire C     15 XCEL-SE             19:16.79   20:00.85  
 
Event 88  Men 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vidineyev, Arthur K       14 XCEL-SE             17:29.82   17:43.12  
  2 Beach, Matthew G          13 XCEL-SE             17:55.89   17:50.99  
  3 Betts, Sam P              13 XCEL-SE                   NT   23:27.96  
 
Event 88  Men 15 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carbone, Christian J      16 UN-SE                     NT   17:20.34  
  2 Lynch, Jack M             17 XCEL-SE             18:33.22   18:54.64  
  3 Rowland, Paul A           16 XCEL-SE             19:38.43   19:14.68  
  4 Baxter, Bink R            17 XCEL-SE             18:35.52   19:31.91  
  5 Mainland, John C          16 XCEL-SE             20:00.89   21:41.59  
 
Event 89  Women 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            2:17.95    2:17.13  
     1) Swift, Lexi N 12                2) Gibbons, Elizabeth M 12        
     3) Young, Lexi E 12                4) Friday, Rebekah F 12           
  2 Nashville Aquatic Club-SE  'A'                    2:11.24    2:19.58  
     1) Gafford, Samantha E 12          2) Yao, Xiuya 12                  
     3) Giuse, Erika M 11               4) Eskew, Jul J 11                
  3 Nashville Aquatic Club-SE  'B'                         NT    2:32.71  
     1) Case, LaraBeth E 11             2) Loh, Sage S 11                 
     3) Logan, Brenna R 12              4) Robbins, J.C. C 11             
  4 Excel Aquatics-SE  'B'                            2:36.54    2:33.34  
     1) Minatra, Mary Lane L 12         2) Clemmer, Kaori N 12            
     3) Daniel, Schuyler R 12           4) Minatra, Katherine A 12        
  5 Nashville Aquatic Club-SE  'C'                         NT    2:43.61  
     1) Gabel, Reilly C 11              2) Harvey, Madelyn S 12           
     3) Flynn, Bailey K 12              4) Pirolo, Andrea J 11            
 
Event 90  Men 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nashville Aquatic Club-SE  'A'                    2:11.53    2:23.17  
     1) Patrick, Elijah B 11            2) DeFore, Jackson N 11           
     3) Charles, Casey M 11             4) Morris, Eamon M 11             
  2 Excel Aquatics-SE  'A'                            2:48.79    2:24.99  
     1) Moseley, Curtis M 12            2) Dunkley, Joshua M 11           
     3) Klinsky, Spencer A 11           4) Osteen, Nicholas R 12          
  3 Excel Aquatics-SE  'B'                            2:55.89    2:46.22  
     1) Yang, James J 12                2) Warner, Camren C 11            
     3) Wallace, Connor P 12            4) Byrd, Thomas 12                
 
Event 91  Girls 8 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            2:40.89    3:33.32  
     1) Brazil, Cecilia A 8             2) Clarke, Anna M 8               
     3) Browning, Jordan R 6            4) Harris, Emily P 5              
  2 Nashville Aquatic Club-SE  'A'                    3:25.88    3:33.61  
     1) Alwis, Savi M 8                 2) Morris, Sarah Frances F 8      
     3) Oleksyk, Mikayla A 8            4) Henry, Amaya N 8               
 -- Excel Aquatics-SE  'B'                            2:50.89         DQ  
     1) Enroth, Laurel M 8              2) Hollis, Alex P 8               
     3) Byrd, Shannon E 8               4) Todd, Lauren A 7               
 
Event 91  Girls 9-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            2:58.40    2:37.83  
     1) Hollis, Claudia M 10            2) Hines, Grace A 10              
     3) Morello, McKenna E 10           4) Burke, Lilly Ann P 10          
  2 Nashville Aquatic Club-SE  'A'                    2:19.72    2:41.44  
     1) Pilkinton, Ophelia A 9          2) Yao, Youli 9                   
     3) Nik, Nadia N 10                 4) Patton, Camille C 9            
  3 Excel Aquatics-SE  'B'                            3:19.68    2:50.74  
     1) Carmichael, Sara K 10           2) Browne, Phoebe A 10            
     3) Kitahara, Kendall Y 10          4) Enroth, Avery C 10             
  4 Nashville Aquatic Club-SE  'B'                         NT    2:51.27  
     1) Zappala, Jenna M 10             2) Escalas, Marina J 10           
     3) Oldham, Millie C 9              4) DeFore, Ellie A 9              
 
Event 92  Men 8 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                                 NT    4:04.63  
     1) Burke, Camden L 8               2) Browne, Jake R 8               
     3) Tiblier, Samuel H 8             4) Todd, Zachary N 8              
 
Event 92  Men 9-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Excel Aquatics-SE  'A'                            2:58.33    2:39.87  
     1) Kazay, Brendan P 9              2) Clemmer, Joey H 10             
     3) Carbone, Anthony J 10           4) Freeman, Trey P 10             
  2 Nashville Aquatic Club-SE  'A'                    2:17.55    2:53.54  
     1) Schiedemeyer, Daniel D 10       2) Morris, Austin R 10            
     3) Bailey, Weston W 10             4) Gammons, Zac J 10              
 
Event 93  Women 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swift, Lexi N             12 XCEL-SE              1:12.10    1:11.97  
  2 Giuse, Erika M            11 Nashville-SE         1:14.57    1:12.33  
  3 Gibbons, Elizabeth M      12 XCEL-SE              1:16.42    1:16.18  
  4 Gafford, Samantha E       12 Nashville-SE         1:19.62    1:19.10  
  5 Yao, Xiuya                12 Nashville-SE         1:26.66    1:19.88  
  6 Logan, Brenna R           12 Nashville-SE         1:22.51    1:20.72  
  7 Minatra, Katherine A      12 XCEL-SE              1:22.72    1:21.29  
  8 Daniel, Schuyler R        12 XCEL-SE              1:26.41    1:23.03  
  9 Stevens, Kelsey J         12 PST-KY               1:19.48    1:24.28  
 10 Case, LaraBeth E          11 Nashville-SE         1:35.87    1:24.32  
 11 Young, Lexi E             12 XCEL-SE              1:26.58    1:25.12  
 12 Fraser, Kyra E            12 Summit-GA            1:26.13    1:26.20  
 13 Patterson, Charlsi Jayne  11 UN-SE                1:31.59    1:26.79  
 14 Wen, Jennifer Z           11 XCEL-SE              1:35.84    1:27.51  
 15 Minatra, Mary Lane L      12 XCEL-SE              1:27.81    1:27.66  
 16 Flynn, Bailey K           12 Nashville-SE         1:37.25    1:28.71  
 17 Loh, Sage S               11 Nashville-SE         1:33.58    1:28.79  
 18 Gabel, Reilly C           11 Nashville-SE         1:33.88    1:31.74  
 19 Pirolo, Andrea J          11 Nashville-SE         1:36.08    1:31.93  
 20 Heintz, Anna K            11 ASC-SC               1:29.83    1:32.74  
 21 Hopkins, Jenna E          12 XCEL-SE              1:45.10    1:34.28  
 22 Dallas, Courtney E        11 PST-KY               1:53.52    1:43.93  
 23 Poore, Kirsten M          11 MTSC-SE              1:51.07    1:49.04  
 24 Lewis, Emma N             11 XCEL-SE                   NT    1:51.75  
 25 Wasyliw, Rachel C         12 Nashville-SE         2:03.60    1:52.16  
 26 Scott, Heather N          11 MTSC-SE              2:05.60    1:54.51  
 -- Eskew, Jul J              11 Nashville-SE              NT         DQ  
 
Event 94  Men 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charles, Casey M          11 Nashville-SE         1:31.41    1:23.48  
  2 Abu-Shanab, Samad T       12 RRST-SE              1:23.62    1:23.82  
  3 Yang, James J             12 XCEL-SE              1:31.35    1:25.60  
  4 Patrick, Elijah B         11 Nashville-SE         1:31.21    1:25.75  
  5 Klinsky, Spencer A        11 XCEL-SE              1:25.20    1:26.24  
  6 Byrd, Thomas              12 XCEL-SE                   NT    1:29.95  
  7 Wallace, Connor P         12 XCEL-SE              1:29.73    1:31.05  
  8 Osteen, Nicholas R        12 XCEL-SE                   NT    1:31.60  
  9 Morris, Eamon M           11 Nashville-SE         1:36.35    1:32.44  
 10 Ulery, Harrison R         11 XCEL-SE                   NT    1:41.43  
 11 Warner, Camren C          11 XCEL-SE              1:48.20    1:42.82  
 
Event 95  Women 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Lilly Ann P        10 XCEL-SE              1:28.34    1:25.68  
  2 Morello, McKenna E        10 XCEL-SE              1:29.94    1:29.44  
  3 Pilkinton, Ophelia A       9 Nashville-SE         1:33.75    1:31.94  
  4 Yao, Youli                 9 Nashville-SE         1:38.97    1:32.48  
  5 Zappala, Jenna M          10 Nashville-SE         1:42.98    1:33.32  
  6 DeFore, Ellie A            9 Nashville-SE         1:39.13    1:34.10  
  7 Carmichael, Sara K        10 XCEL-SE              2:09.14    1:34.42  
  8 Garcia, Cristina M         9 Nashville-SE         1:38.61    1:37.24  
  9 Rheins, Kristin T         10 Nashville-SE              NT    1:37.69  
 10 Escalas, Marina J         10 Nashville-SE              NT    1:37.84  
 11 Nik, Nadia N              10 Nashville-SE              NT    1:37.99  
 12 Patton, Camille C          9 Nashville-SE              NT    1:38.78  
 13 Kitahara, Kendall Y       10 XCEL-SE              1:38.78    1:40.10  
 14 Hopkins, Julia E          10 XCEL-SE                   NT    1:40.49  
 15 Oldham, Millie C           9 Nashville-SE              NT    1:40.55  
 16 Saxon, Claire M           10 MTSC-SE              1:41.50    1:41.08  
 17 O'Connor, Haley A         10 MTSC-SE              1:56.22    1:43.50  
 18 McDonnell, Erin K         10 MTSC-SE              1:48.69    1:44.92  
 19 McGee, Annclaire M        10 MTSC-SE                   NT    1:46.15  
 20 David, Talon O            10 MTSC-SE              1:52.18    1:48.17  
 21 McIllwain, Sophie L       10 MTSC-SE                   NT    1:48.52  
 22 Guo, Tammy T               9 Nashville-SE         1:46.19    1:48.96  
 23 Henry, Amaya N             8 Nashville-SE         1:53.10    1:53.58  
 24 Bogdan, Sarah G            8 Summit-GA            2:04.49    1:53.67  
 25 Oleksyk, Mikayla A         8 Nashville-SE              NT    1:55.40  
 26 Newtown, Miranda G         9 PST-KY               2:00.89    1:57.73  
 27 Morris, Sarah Frances F    8 Nashville-SE         2:08.43    1:59.51  
 28 Alwis, Savi M              8 Nashville-SE              NT    2:02.69  
 
Event 96  Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kazay, Brendan P           9 XCEL-SE                   NT    1:25.00  
  2 Heintz, Andrew B          10 ASC-SC               1:26.95    1:25.70  
  3 Fraser, Ethan A           10 Summit-GA            1:31.02    1:32.56  
  4 Gammons, Zac J            10 Nashville-SE              NT    1:32.76  
  5 Bailey, Weston W          10 Nashville-SE         1:36.29    1:33.45  
  6 Morris, Austin R          10 Nashville-SE         1:35.19    1:33.74  
  7 Clemmer, Joey H           10 XCEL-SE                   NT    1:36.41  
  8 Brooks, David J           10 Nashville-SE              NT    1:37.54  
  9 Harvey, William J          9 Nashville-SE         1:39.46    1:38.12  
 10 Smith, Ben D               8 Summit-GA                 NT    1:38.82  
 11 Nik, Adam N                9 Nashville-SE              NT    1:39.56  
 12 Naftel, James W           10 Nashville-SE              NT    1:39.60  
 13 Schiedemeyer, Daniel D    10 Nashville-SE         1:42.28    1:40.03  
 14 Waldron, Eli L            10 RRST-SE              1:44.77    1:41.39  
 15 Kinsler, Austin M          8 MTSC-SE                   NT    1:44.06  
 16 Tiblier, Samuel H          8 XCEL-SE                   NT    1:44.78  
 17 Gill, Nick B              10 RRST-SE              1:53.46    1:56.98  
 18 Purcell, Mason S           9 PST-KY               2:12.35    2:02.73  
 
Event 97  Women 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friday, Rebekah F         12 XCEL-SE                31.03      29.61  
  2 Swift, Lexi N             12 XCEL-SE                30.20      30.07  
  3 Yao, Xiuya                12 Nashville-SE           32.73      31.23  
  4 Stevens, Kelsey J         12 PST-KY                 32.24      31.64  
  5 Gibbons, Elizabeth M      12 XCEL-SE                31.22      31.66  
  6 Gafford, Samantha E       12 Nashville-SE           32.00      32.25  
  7 Logan, Brenna R           12 Nashville-SE           32.78      32.64  
  8 Patterson, Charlsi Jayne  11 UN-SE                  35.34      32.96  
  9 Young, Lexi E             12 XCEL-SE                33.97      33.06  
 10 Sisler, Hannah L          12 MTSC-SE                34.83      33.09  
 11 Eskew, Jul J              11 Nashville-SE              NT      33.29  
 12 Fraser, Kyra E            12 Summit-GA              34.36      33.39  
 13 Fell, Ty R                11 PST-KY                 34.17      33.49  
 14 Minatra, Katherine A      12 XCEL-SE                33.86      33.78  
 15 Case, LaraBeth E          11 Nashville-SE           36.68      33.95  
 16 Daniel, Schuyler R        12 XCEL-SE                35.05      33.99  
 17 Wen, Jennifer Z           11 XCEL-SE                35.25      34.12  
 18 Herline, Anna Clare C     11 Nashville-SE           42.92      34.22  
 19 Pirolo, Andrea J          11 Nashville-SE           35.45      34.33  
 20 Loh, Sage S               11 Nashville-SE           36.12      34.56  
 21 Robbins, J.C. C           11 Nashville-SE           34.00      34.64  
 22 Heintz, Anna K            11 ASC-SC                 36.15      35.00  
 23 Minatra, Mary Lane L      12 XCEL-SE                36.43      35.17  
 24 Flynn, Bailey K           12 Nashville-SE           40.18      35.18  
 25 Hopkins, Jenna E          12 XCEL-SE                40.42      35.19  
 26 Clemmer, Kaori N          12 XCEL-SE                37.18      35.28  
 27 Amos, Delaney M           11 POST-SE                37.50      36.35  
 28 Lewis, Emma N             11 XCEL-SE                   NT      36.63  
 29 Collinsworth, Lindsey K   11 MTSC-SE                37.12      37.03  
 30 Gabel, Reilly C           11 Nashville-SE           36.80      37.33  
 31 Harvey, Madelyn S         12 Nashville-SE           39.22      38.51  
 32 Freeman, Addie B          11 XCEL-SE                38.21      40.59  
 33 Scott, Heather N          11 MTSC-SE                42.94      41.37  
 34 Wasyliw, Rachel C         12 Nashville-SE           47.88      41.44  
 35 Marshall, Alexis T        12 XCEL-SE                   NT      41.46  
 36 Dallas, Courtney E        11 PST-KY                 50.95      43.09  
 37 Poore, Kirsten M          11 MTSC-SE                44.63      44.96  
 38 Marshall, Jada R          11 XCEL-SE                   NT      45.88  
 
Event 98  Men 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abu-Shanab, Samad T       12 RRST-SE                31.24      31.00  
  2 Moseley, Curtis M         12 XCEL-SE                32.81      31.65  
  3 Charles, Casey M          11 Nashville-SE           35.46      32.62  
  4 Osteen, Nicholas R        12 XCEL-SE                   NT      33.61  
  5 Klinsky, Spencer A        11 XCEL-SE                34.38      33.67  
  6 Patrick, Elijah B         11 Nashville-SE           35.27      33.76  
  7 Dunkley, Joshua M         11 XCEL-SE                   NT      34.21  
  8 Yang, James J             12 XCEL-SE                37.46      34.49  
  9 Wallace, Connor P         12 XCEL-SE                34.51      34.75  
 10 Byrd, Thomas              12 XCEL-SE                   NT      35.06  
 11 Morris, Eamon M           11 Nashville-SE           37.14      36.37  
 12 Warner, Camren C          11 XCEL-SE                   NT      38.01  
 13 Ulery, Harrison R         11 XCEL-SE                   NT      43.18  
 
Event 99  Women 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Lilly Ann P        10 XCEL-SE                34.84      32.99  
  2 Hines, Grace A            10 XCEL-SE                36.50      34.37  
  3 Morello, McKenna E        10 XCEL-SE                35.58      34.46  
  4 Pilkinton, Ophelia A       9 Nashville-SE           35.93      34.55  
  5 Kitahara, Kendall Y       10 XCEL-SE                36.12      34.78  
  6 Enroth, Avery C           10 XCEL-SE                41.99      35.01  
  7 Nik, Nadia N              10 Nashville-SE           40.77      35.59  
  8 Hollis, Claudia M         10 XCEL-SE                36.11      36.10  
  9 Escalas, Marina J         10 Nashville-SE           41.18      36.35  
 10 Yao, Youli                 9 Nashville-SE           38.20      36.54  
 10 Patton, Camille C          9 Nashville-SE              NT      36.54  
 12 DeFore, Ellie A            9 Nashville-SE           39.39      36.95  
 13 Saxon, Claire M           10 MTSC-SE                37.96      38.15  
 14 Carmichael, Sara K        10 XCEL-SE                42.64      38.53  
 15 Browne, Phoebe A          10 XCEL-SE                51.49      38.65  
 16 Rheins, Kristin T         10 Nashville-SE              NT      38.98  
 17 Oldham, Millie C           9 Nashville-SE           47.77      39.09  
 18 Zappala, Jenna M          10 Nashville-SE           41.92      39.15  
 19 McDonnell, Erin K         10 MTSC-SE                40.02      39.19  
 20 Hopkins, Julia E          10 XCEL-SE                45.53      39.90  
 21 Calatrello, Annie S       10 Un-Dac-SE              39.37      40.55  
 22 O'Connor, Haley A         10 MTSC-SE                43.02      40.59  
 23 Eaton, Jessie A           10 XCEL-SE              1:28.89      41.63  
 24 David, Talon O            10 MTSC-SE                40.05      42.35  
 25 McGee, Annclaire M        10 MTSC-SE                43.63      42.37  
 26 Guo, Tammy T               9 Nashville-SE           41.69      42.84  
 27 McIllwain, Sophie L       10 MTSC-SE                   NT      43.80  
 28 Todd, Megan E             10 XCEL-SE              1:33.26      43.86  
 29 Newtown, Miranda G         9 PST-KY                 46.23      44.70  
 30 Felts, Grace L             9 MTSC-SE                44.09      46.55  
 31 Harris, Emily P            5 XCEL-SE                   NT      47.89  
 
Event 100  Men 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Trey P           10 XCEL-SE                32.69      31.81  
  2 Kazay, Brendan P           9 XCEL-SE                   NT      33.16  
  3 Heintz, Andrew B          10 ASC-SC                 34.46      34.60  
  4 Morris, Austin R          10 Nashville-SE           35.61      35.02  
  5 Carbone, Anthony J        10 XCEL-SE                35.00      35.29  
  6 Clemmer, Joey H           10 XCEL-SE                36.35      35.68  
  7 Brooks, David J           10 Nashville-SE              NT      35.72  
  8 Bailey, Weston W          10 Nashville-SE           39.09      36.96  
  9 Fraser, Ethan A           10 Summit-GA              37.59      37.42  
 10 Naftel, James W           10 Nashville-SE              NT      38.68  
 11 Gammons, Zac J            10 Nashville-SE              NT      39.32  
 12 Schiedemeyer, Daniel D    10 Nashville-SE           38.01      39.41  
 13 Nik, Adam N                9 Nashville-SE           46.86      39.98  
 14 Harvey, William J          9 Nashville-SE           39.78      40.57  
 15 Twillie, Joshua A         10 MTSC-SE                45.97      41.96  
 16 Waldron, Eli L            10 RRST-SE                43.19      42.80  
 17 Gill, Nick B              10 RRST-SE                43.35      42.95  
 18 Purcell, Mason S           9 PST-KY                 47.70      43.73  
 19 Fortuna, Raphael A         9 XCEL-SE                   NT      45.37  
 
Event 101  Women 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Amaya N             8 Nashville-SE           41.77      42.57  
  2 Alwis, Savi M              8 Nashville-SE              NT      44.68  
  3 Oleksyk, Mikayla A         8 Nashville-SE              NT      45.02  
  4 Enroth, Laurel M           8 XCEL-SE              1:00.62      45.21  
  5 Bogdan, Sarah G            8 Summit-GA              48.56      46.04  
  6 Clarke, Anna M             8 XCEL-SE                   NT      47.88  
  7 Brazil, Cecilia A          8 XCEL-SE                   NT      47.92  
  8 Garcia, Paola P            7 Nashville-SE              NT      49.31  
  9 Hollis, Alex P             8 XCEL-SE              1:08.37      49.48  
 10 Browning, Jordan R         6 XCEL-SE                   NT      49.60  
 11 Schiedemeyer, Emily E      7 Nashville-SE              NT      49.98  
 12 Morris, Sarah Frances F    8 Nashville-SE           56.43      50.99  
 13 Byrd, Shannon E            8 XCEL-SE                   NT      51.93  
 14 David, Ayla F              8 MTSC-SE                56.57      56.30  
 15 Schiedemeyer, Annie M      6 Nashville-SE              NT    1:00.85  
 16 Todd, Lauren A             7 XCEL-SE                   NT    1:19.17  
 
Event 102  Men 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Ben D               8 Summit-GA                 NT      39.01  
  2 Kinsler, Austin M          8 MTSC-SE                40.12      39.20  
  3 Calatrello, Henry H        7 Un-Dac-SE                 NT      41.85  
  4 Browne, Jake R             8 XCEL-SE                48.69      43.51  
  5 Tiblier, Samuel H          8 XCEL-SE              1:07.27      46.29  
  6 Burke, Camden L            8 XCEL-SE                   NT      48.90  
  7 McCall, Rob R              7 Nashville-SE           56.35      56.72  
  8 Todd, Zachary N            8 XCEL-SE                   NT      58.87  
 
Event 103  Women 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Elizabeth M      12 XCEL-SE                38.41      37.42  
  2 Yao, Xiuya                12 Nashville-SE           40.28      38.49  
  3 Giuse, Erika M            11 Nashville-SE           43.12      42.46  
  4 Minatra, Mary Lane L      12 XCEL-SE                43.69      42.79  
  5 Fell, Ty R                11 PST-KY                 43.42      43.95  
  6 Sisler, Hannah L          12 MTSC-SE                46.05      44.20  
  7 Loh, Sage S               11 Nashville-SE           44.98      44.26  
  8 Eskew, Jul J              11 Nashville-SE              NT      44.39  
  9 Clemmer, Kaori N          12 XCEL-SE                49.78      44.56  
 10 Robbins, J.C. C           11 Nashville-SE           44.53      44.61  
 11 Wen, Jennifer Z           11 XCEL-SE                47.02      46.12  
 12 Heintz, Anna K            11 ASC-SC                 46.42      46.40  
 13 Harvey, Madelyn S         12 Nashville-SE           48.94      47.63  
 14 Herline, Anna Clare C     11 Nashville-SE           58.55      48.57  
 15 Pirolo, Andrea J          11 Nashville-SE           53.71      48.99  
 16 Amos, Delaney M           11 POST-SE                48.90      49.54  
 17 Minatra, Katherine A      12 XCEL-SE                49.43      50.07  
 18 Marshall, Alexis T        12 XCEL-SE                   NT      50.34  
 19 Gabel, Reilly C           11 Nashville-SE           55.11      50.97  
 20 Collinsworth, Lindsey K   11 MTSC-SE                52.06      51.08  
 21 Hopkins, Jenna E          12 XCEL-SE                53.54      51.23  
 22 Daniel, Schuyler R        12 XCEL-SE                50.99      52.78  
 23 Freeman, Addie B          11 XCEL-SE                54.75      55.44  
 24 Scott, Heather N          11 MTSC-SE                53.92      56.81  
 25 Dallas, Courtney E        11 PST-KY               1:00.31      58.24  
 26 Marshall, Jada R          11 XCEL-SE                   NT      58.78  
 
Event 104  Men 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunkley, Joshua M         11 XCEL-SE                   NT      44.41  
  2 Klinsky, Spencer A        11 XCEL-SE                46.54      44.50  
  3 Moseley, Curtis M         12 XCEL-SE                47.63      45.70  
  4 Abu-Shanab, Samad T       12 RRST-SE                49.64      48.41  
  5 Ulery, Harrison R         11 XCEL-SE                   NT    1:03.54  
 -- Warner, Camren C          11 XCEL-SE                59.22         DQ  
 -- Patrick, Elijah B         11 Nashville-SE           53.06         DQ  
 
Event 105  Women 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hines, Grace A            10 XCEL-SE                43.42      42.18  
  2 Escalas, Marina J         10 Nashville-SE           51.14      44.32  
  3 Yao, Youli                 9 Nashville-SE           46.13      45.33  
  4 Hollis, Claudia M         10 XCEL-SE                44.62      45.39  
  5 Guo, Tammy T               9 Nashville-SE           49.01      47.26  
  6 Nik, Nadia N              10 Nashville-SE         1:09.63      48.35  
  7 Enroth, Avery C           10 XCEL-SE                46.44      48.36  
  8 Morello, McKenna E        10 XCEL-SE                50.25      49.22  
  9 Calatrello, Annie S       10 Un-Dac-SE              50.28      50.07  
 10 Kitahara, Kendall Y       10 XCEL-SE                52.05      50.70  
 11 Ouellette, Morgan E        9 XCEL-SE                52.52      51.47  
 12 Browne, Phoebe A          10 XCEL-SE                58.96      51.57  
 13 Zappala, Jenna M          10 Nashville-SE           54.07      52.33  
 14 Rheins, Kristin T         10 Nashville-SE              NT      52.76  
 15 Carmichael, Sara K        10 XCEL-SE                50.44      53.27  
 16 Garcia, Cristina M         9 Nashville-SE           55.27      53.56  
 17 O'Connor, Haley A         10 MTSC-SE              1:03.25      56.50  
 18 Oldham, Millie C           9 Nashville-SE         1:13.20      57.76  
 19 McDonnell, Erin K         10 MTSC-SE                56.17      58.05  
 20 McGee, Annclaire M        10 MTSC-SE                56.29      58.74  
 21 David, Talon O            10 MTSC-SE                59.13      59.71  
 22 Todd, Megan E             10 XCEL-SE                   NT    1:04.34  
 23 McIllwain, Sophie L       10 MTSC-SE              1:13.73    1:07.33  
 24 Felts, Grace L             9 MTSC-SE              1:01.47    1:08.42  
 -- Hopkins, Julia E          10 XCEL-SE              1:03.91         DQ  
 
Event 106  Men 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heintz, Andrew B          10 ASC-SC                 41.98      43.27  
  2 Freeman, Trey P           10 XCEL-SE                48.99      47.46  
  3 Carbone, Anthony J        10 XCEL-SE                47.21      47.67  
  4 Morris, Austin R          10 Nashville-SE           47.66      48.28  
  5 Brooks, David J           10 Nashville-SE              NT      50.08  
  6 Clemmer, Joey H           10 XCEL-SE              1:02.29      50.57  
  7 Kazay, Brendan P           9 XCEL-SE                   NT      50.95  
  8 Naftel, James W           10 Nashville-SE              NT      51.90  
  9 Twillie, Joshua A         10 MTSC-SE              1:01.67      53.36  
 10 Schiedemeyer, Daniel D    10 Nashville-SE           57.86      55.01  
 11 Gammons, Zac J            10 Nashville-SE              NT      58.70  
 12 Nik, Adam N                9 Nashville-SE         1:04.83      59.53  
 13 Harvey, William J          9 Nashville-SE         1:09.17      59.93  
 14 Gill, Nick B              10 RRST-SE                59.26    1:00.88  
 15 Purcell, Mason S           9 PST-KY               1:15.45    1:01.17  
 16 Fortuna, Raphael A         9 XCEL-SE                   NT    1:05.23  
 17 Waldron, Eli L            10 RRST-SE              1:05.31    1:05.78  
 
Event 107  Women 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogdan, Sarah G            8 Summit-GA              56.51      54.04  
  2 Henry, Amaya N             8 Nashville-SE           56.90      58.65  
  3 Oleksyk, Mikayla A         8 Nashville-SE              NT      59.82  
  4 Morris, Sarah Frances F    8 Nashville-SE         1:07.10    1:01.79  
  5 Clarke, Anna M             8 XCEL-SE                   NT    1:02.17  
  6 Hollis, Alex P             8 XCEL-SE              1:26.86    1:02.89  
  7 Alwis, Savi M              8 Nashville-SE              NT    1:04.18  
  8 Byrd, Shannon E            8 XCEL-SE                   NT    1:05.99  
  9 Brazil, Cecilia A          8 XCEL-SE                   NT    1:06.00  
 10 Enroth, Laurel M           8 XCEL-SE              1:06.52    1:08.58  
 11 Garcia, Paola P            7 Nashville-SE              NT    1:12.95  
 12 Schiedemeyer, Emily E      7 Nashville-SE              NT    1:13.40  
 13 Todd, Lauren A             7 XCEL-SE                   NT    1:25.78  
 14 Schiedemeyer, Annie M      6 Nashville-SE              NT    1:36.57  
 -- David, Ayla F              8 MTSC-SE                   NT         DQ  
 -- Browning, Jordan R         6 XCEL-SE                   NT         DQ  
 
Event 108  Men 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calatrello, Henry H        7 Un-Dac-SE              57.98      55.53  
  2 Kinsler, Austin M          8 MTSC-SE                54.05      55.56  
  3 Smith, Ben D               8 Summit-GA                 NT    1:00.33  
  4 Browne, Jake R             8 XCEL-SE              1:09.23    1:01.20  
  5 Tiblier, Samuel H          8 XCEL-SE                   NT    1:12.94  
 -- Lopez, Anson P             8 XCEL-SE                   NT         DQ  
 
Event 109  Women 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friday, Rebekah F         12 XCEL-SE              1:30.72    1:13.07  
  2 Giuse, Erika M            11 Nashville-SE         1:15.43    1:14.10  
  3 Yao, Xiuya                12 Nashville-SE         1:21.39    1:17.65  
  4 Logan, Brenna R           12 Nashville-SE         1:22.79    1:18.88  
  5 Young, Lexi E             12 XCEL-SE              1:19.79    1:20.96  
  6 Swift, Lexi N             12 XCEL-SE              1:19.51    1:21.31  
  7 Flynn, Bailey K           12 Nashville-SE         1:36.89    1:21.68  
  8 Stevens, Kelsey J         12 PST-KY               1:19.74    1:22.80  
  9 Daniel, Schuyler R        12 XCEL-SE              1:21.83    1:24.09  
 10 Gafford, Samantha E       12 Nashville-SE         1:24.65    1:25.10  
 11 Loh, Sage S               11 Nashville-SE         2:02.40    1:28.12  
 12 Case, LaraBeth E          11 Nashville-SE         1:46.67    1:29.83  
 13 Fraser, Kyra E            12 Summit-GA            1:30.91    1:30.20  
 14 Robbins, J.C. C           11 Nashville-SE         1:31.83    1:31.25  
 15 Patterson, Charlsi Jayne  11 UN-SE                1:32.61    1:36.58  
 16 Fell, Ty R                11 PST-KY               1:34.56    1:39.09  
 
Event 110  Men 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klinsky, Spencer A        11 XCEL-SE              1:14.04    1:13.16  
  2 Moseley, Curtis M         12 XCEL-SE              1:17.14    1:16.71  
  3 Charles, Casey M          11 Nashville-SE         1:31.58    1:22.36  
  4 Patrick, Elijah B         11 Nashville-SE         1:33.33    1:27.52  
  5 Wallace, Connor P         12 XCEL-SE              1:29.62    1:27.66  
  6 Yang, James J             12 XCEL-SE              1:44.13    1:31.62  
 -- Morris, Eamon M           11 Nashville-SE         2:05.67         DQ  
 
Event 111  Women 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pilkinton, Ophelia A       9 Nashville-SE         1:35.68    1:27.97  
  2 Nik, Nadia N              10 Nashville-SE              NT    1:28.38  
  3 Patton, Camille C          9 Nashville-SE              NT    1:36.54  
  4 Oldham, Millie C           9 Nashville-SE              NT    1:42.01  
  5 DeFore, Ellie A            9 Nashville-SE              NT    1:54.76  
  6 Ouellette, Morgan E        9 XCEL-SE                   NT    2:12.88  
  7 Newtown, Miranda G         9 PST-KY               2:34.68    2:31.87  
 
Event 112  Men 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Trey P           10 XCEL-SE                   NT    1:22.28  
  2 Morris, Austin R          10 Nashville-SE         1:30.22    1:33.18  
  3 Bailey, Weston W          10 Nashville-SE         1:33.88    1:33.74  
  4 Heintz, Andrew B          10 ASC-SC               1:36.50    1:39.90  
  5 Naftel, James W           10 Nashville-SE              NT    1:42.92  
  6 Fraser, Ethan A           10 Summit-GA                 NT    1:53.53  
  7 Purcell, Mason S           9 PST-KY               2:26.51    2:25.97  
 
Event 113  Women 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friday, Rebekah F         12 XCEL-SE              2:28.84    2:18.95  
  2 Giuse, Erika M            11 Nashville-SE         2:24.46    2:25.40  
  3 Gibbons, Elizabeth M      12 XCEL-SE              2:29.53    2:32.30  
  4 Stevens, Kelsey J         12 PST-KY               2:34.35    2:32.54  
  5 Minatra, Katherine A      12 XCEL-SE              2:33.67    2:34.22  
  6 Young, Lexi E             12 XCEL-SE              2:35.59    2:35.28  
  7 Case, LaraBeth E          11 Nashville-SE         2:50.97    2:35.81  
  8 Logan, Brenna R           12 Nashville-SE         2:38.79    2:36.95  
  9 Patterson, Charlsi Jayne  11 UN-SE                2:42.20    2:37.25  
 10 Fell, Ty R                11 PST-KY               2:43.43    2:37.28  
 11 Gafford, Samantha E       12 Nashville-SE         2:38.95    2:40.96  
 12 Flynn, Bailey K           12 Nashville-SE         2:57.57    2:42.18  
 13 Heintz, Anna K            11 ASC-SC               2:46.88    2:44.80  
 14 Wen, Jennifer Z           11 XCEL-SE              2:57.59    2:45.91  
 15 Eskew, Jul J              11 Nashville-SE              NT    2:46.28  
 16 Minatra, Mary Lane L      12 XCEL-SE              2:45.28    2:48.39  
 17 Robbins, J.C. C           11 Nashville-SE         2:47.42    2:49.36  
 18 Herline, Anna Clare C     11 Nashville-SE              NT    2:51.25  
 19 Pirolo, Andrea J          11 Nashville-SE         3:00.86    2:51.34  
 20 Gabel, Reilly C           11 Nashville-SE         2:51.97    2:53.82  
 21 Lewis, Emma N             11 XCEL-SE                   NT    2:55.65  
 22 Collinsworth, Lindsey K   11 MTSC-SE              3:09.85    3:07.48  
 23 Harvey, Madelyn S         12 Nashville-SE         3:12.30    3:16.30  
 24 Dallas, Courtney E        11 PST-KY               3:57.64    3:21.58  
 25 Wasyliw, Rachel C         12 Nashville-SE              NT    3:22.46  
 26 Scott, Heather N          11 MTSC-SE              3:53.15    3:35.33  
 
Event 114  Men 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Curtis M         12 XCEL-SE              2:32.69    2:25.30  
  2 Charles, Casey M          11 Nashville-SE         2:47.33    2:34.86  
  3 Abu-Shanab, Samad T       12 RRST-SE              2:37.75    2:35.90  
  4 Osteen, Nicholas R        12 XCEL-SE                   NT    2:40.73  
  5 Wallace, Connor P         12 XCEL-SE              2:54.67    2:43.54  
  6 Byrd, Thomas              12 XCEL-SE                   NT    2:47.41  
  7 Morris, Eamon M           11 Nashville-SE         3:12.52    3:01.70  
  8 Warner, Camren C          11 XCEL-SE                   NT    3:14.25  
  9 Ulery, Harrison R         11 XCEL-SE                   NT    3:20.11  
 
Event 115  Women 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Lilly Ann P        10 XCEL-SE              2:40.31    2:43.96  
  2 Kitahara, Kendall Y       10 XCEL-SE                   NT    2:50.02  
  3 Pilkinton, Ophelia A       9 Nashville-SE         2:54.38    2:50.42  
  4 Enroth, Avery C           10 XCEL-SE                   NT    2:53.68  
  5 Carmichael, Sara K        10 XCEL-SE              2:55.53    2:54.36  
  6 Patton, Camille C          9 Nashville-SE              NT    3:00.57  
  7 Yao, Youli                 9 Nashville-SE         3:02.08    3:01.77  
  8 Garcia, Cristina M         9 Nashville-SE              NT    3:03.57  
  9 Browne, Phoebe A          10 XCEL-SE                   NT    3:06.82  
 10 Calatrello, Annie S       10 Un-Dac-SE            3:06.20    3:08.36  
 11 Zappala, Jenna M          10 Nashville-SE         3:36.57    3:11.75  
 12 Saxon, Claire M           10 MTSC-SE              3:11.66    3:15.11  
 13 Eaton, Jessie A           10 XCEL-SE                   NT    3:22.16  
 14 Rheins, Kristin T         10 Nashville-SE              NT    3:26.45  
 15 Todd, Megan E             10 XCEL-SE                   NT    3:37.93  
 16 McIllwain, Sophie L       10 MTSC-SE                   NT    3:46.23  
 17 Felts, Grace L             9 MTSC-SE              4:14.19    3:59.76  
 18 Newtown, Miranda G         9 PST-KY               4:14.39    4:01.88  
 
Event 116  Men 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clemmer, Joey H           10 XCEL-SE                   NT    2:53.78  
  2 Bailey, Weston W          10 Nashville-SE         3:06.09    2:55.83  
  3 Fraser, Ethan A           10 Summit-GA            3:01.76    3:03.45  
  4 Schiedemeyer, Daniel D    10 Nashville-SE         3:08.73    3:12.58  
  5 Nik, Adam N                9 Nashville-SE              NT    3:13.35  
  6 Harvey, William J          9 Nashville-SE         3:15.85    3:17.09  
  7 Calatrello, Henry H        7 Un-Dac-SE                 NT    3:24.17  
  8 Gill, Nick B              10 RRST-SE              3:23.39    3:29.73